Dziś po kilku dniach przerwy wznowiona zostanie siódma odsłona Nine to Five. W niej zaś o mistrzowski tytuł walczyć będą aż cztery rodzime składy, ale nie wszystkie one będą mogły przejść dalej. Wszystko dlatego, że już w tak wczesnej fazie zmagań czekają nas sławetne polskie derby.

W tych naprzeciwko siebie staną Illuminar Gaming oraz Actina PACT, które po raz ostatni mierzyły się ze sobą stosunkowo niedawno. Miało to miejsce tydzień temu przy okazji finału Polskiej Ligi Esportowej – wówczas górą byli podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka, którzy do poniedziałkowego starcia przystąpią podwójnie zmotywowani dzięki wczorajszemu triumfowi w Esport Tour PRO Winter. Kilka godzin później na serwerze zameldują się również Wisła All in! Games Kraków oraz AVEZ Esport. Na drodze Białej Gwiazdy stanie wówczas nadal mające problemy z ustabilizowaniem formy Dignitas, podczas gdy popularne Ośmiornice rywalizować będą z reprezentującym scenę CIS K23.

CZYTAJ TEŻ:
PACT znowu zwycięski – lunAtic i spółka z mistrzostwem Esport Tour PRO Winter

Ale nie samym Nine to Five człowiek żyje. Coś dla siebie znajdą również fani Izako Boars, gdyż przed Mateuszem "TOAO" Zawistowskim i jego kolegami pierwsza potyczka w ramach UFCA Grand League Cup, online'owych rozgrywkach z łączną pulą nagród w wysokości 25 tysięcy dolarów. Dziki swoją przygodę z imprezą zaczną od fazy grupowej GSL, w niej zaś o jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem do kolejnego etapu walczyć będą m.in. z FATE Esports i Worst Enemy. Jednakże pierwszą przeszkodą na drodze Polaków będzie HauntedFamily złożone z raczej anonimowych dla przeciętnego kibica czterech Ukraińców oraz jednego Rosjanina.

Lista najciekawszych poniedziałkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

14 grudnia
09:00 Illuminar Gaming vs Actina PACT BO3 transmisja
12:00 Wisła All  in! vs Dignitas BO3 transmisja
12:00 AVEZ Esport vs K23 BO3 transmisja
16:00 Izako Boars vs HauntedFamily BO3 transmisja