STS
Meiko
fot. Riot Games

Edward Gaming ogłasza skład League of Legends na 2021 rok

Edward Gaming niegdyś było czołową chińską formacją w świecie League of Legends. Wielokrotnie pojawiała się ona na najważniejszych turniejach międzynarodowych, regularnie osiągając w nich niezłe rezultaty. Chociaż to mało powiedziane, bo od 2014 do 2018 roku pojawiła się ona na Mistrzostwach Świata, tylko raz nie kwalifikując się do play-offów. Natomiast w 2015 roku sięgnęła po […]

Edward Gaming niegdyś było czołową chińską formacją w świecie League of Legends. Wielokrotnie pojawiała się ona na najważniejszych turniejach międzynarodowych, regularnie osiągając w nich niezłe rezultaty. Chociaż to mało powiedziane, bo od 2014 do 2018 roku pojawiła się ona na Mistrzostwach Świata, tylko raz nie kwalifikując się do play-offów. Natomiast w 2015 roku sięgnęła po trofeum Mid-Season Invitational. Ostatnie dwa lata to jednak równia pochyła jeżeli chodzi o formę EDG. Niemniej organizacja będzie starała się zmienić ten stan rzeczy z nowym składem, który został dzisiaj ogłoszony.

W nim znalazło się kilka legendarnych nazwisk, jak i parę osobistości, które nie wyrobiły sobie jeszcze renomy. Do tej pierwszej kategorii z pewnością zalicza się między innymi Ming „Clearlove” Kai, który w tym tygodniu wrócił z emerytury do kariery profesjonalnego gracza. W kuluarach można także mówić o Tianie „Meiko” Ye czy Lee „Scoucie” Ye-chanie, którzy na azjatyckiej scenie rywalizują od dawna. Duet zdecydował się przedłużyć kontrakty z Edward Gaming.

Za to nowymi twarzami będą między innymi Park „Viper” Do-hyeon czy Li „Flandre” Xuan-jan. Dwójka co prawda rywalizuje na najwyższym szczeblu rozgrywek w Azji od lat, niemniej nie zdołała do tej pory sięgnąć po żadne ważniejsze puchary. Dlatego też jej angaż w nową wersję EDG jest pewnego rodzaju ostatnią deską ratunku i szansą na udowodnienie swojej wartości.

Tak prezentuje się nowy skład Edward Gaming:

Misfits Li „Flandre” Xuan-Jun
Huang „Xiaoxiang” Xiang
Ming „Clearlove” Kai
Zhao „Jiejie” Li-Jie
Lee „Scout” Ye-chan
Kim „Gori” Tae-woo
Park „Viper” Do-hyeon
Wang „Hope” Jie
Tian „Meiko” Ye
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czas oddzielić chłopców od mężczyzn. Rusza finałowa faza F1 Esports Series

Wstawaj kierowco, mamy mistrzostwa do dokończenia. Od mety czwartego sezonu F1 Esports Series dzielą nas już tylko trzy wyścigi, które tradycyjnie zos...