Jeszcze przed rozpoczęciem półfinałowych starć podczas Intel Extreme Masters Global Challenge 2020 wiele osób nie kryło, że z chęcią zobaczyłoby finał Astralis vs Team Liquid. I cóż możemy rzec – te marzenia właśnie się spełniły!

Jako pierwsi awans do niedzielnej decydującej potyczki zapewnili sobie Duńczycy. Bynajmniej jednak nie przyszło im to łatwo, ale też trudno się dziwić, skoro na ich drodze stanęło Natus Vincere. Zespół Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva oczywiście miał po swojej stronie pewne argumenty i jeszcze na pierwszej mapie, Inferno, stoczył naprawdę zacięty pojedynek, niemniej zakończony porażką. Dopiero na Nuke'u zawodnicy z Europy Wschodniej zdołali odpowiedzieć, przez co o losach zwycięstwa przesądzić miał Train. Tam walka długo szła punkt za punkt, ale w końcowych minutach to Astralis zachowało więcej sił i rzutem na taśmę wygrało 16:11. Warto wspomnieć, że obie drużyny podczas meczu wykorzystały w sumie dwunastu graczy, w tym także rezerwowych, którymi byli Valeriy "B1T" Vakhovskiy oraz Lucas "Bubzkji" Andersen.

Następnie na serwerze zameldowały się BIG oraz Team Liquid i trudno było nie odnieść wrażenia, że to podopieczni niemieckiej formacji byli delikatnym faworytem. Jednakże na serwerze nie było tego widać, bo to goście zza oceanu nadawali spotkaniu tempo. Dało się to odczuć zwłaszcza na Inferno, gdzie mimo usilnych starań rywali nie pozwolili oni sobie na błąd i zatriumfowali względnie spokojnym 16:11. O wiele więcej emocji przyniósł Nuke, gdzie tak naprawdę mogło zdarzyć się wszystko. Co prawda w pewnym momencie wydawało się, że to BIG będzie górą, ale ostatecznie nic takiego nie miało miejsca, bo Liquid znalazło w sobie dostatecznie dużo sił, by najpierw uzyskać korzystny wynik, a potem go utrzymać i w efekcie zwyciężyć 16:14.

Komplet sobotnich wyników prezentuje się następująco:

19 grudnia

Półfinał

16:00 Natus Vincere 1:2 Astralis Inferno 13:16
Nuke 16:9
Train 11:16
19:30 BIG 0:2 Team Liquid Inferno 11:16
Nuke 14:16

IEM Global Challenge 2020 odbędzie się między 15 a 20 grudnia, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 500 tysięcy dolarów. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.