fot. twitter.com/furia

FURIA i Liquid zamykają listę uczestników światowych finałów BLAST Premier 2020

Znamy już wszystkich uczestników zapowiedzianych na styczeń światowych finałów BLAST Premier 2020. Jako ostatnie do listy uczestników dołączyły FURIA Esports oraz Team Liquid, o których losie przesądziło Intel Extreme Masters Global Challenge 2020.

Jeszcze do niedawna w grze o bilet na finałowy turniej BLASTA liczyły się także OG, Heroic oraz BIG. W przypadku Mateusza „mantuu” Wilczewskiego i spółki szanse te były jednak mocno iluzoryczne, bo drużynie Polaka nie udało się nawet dostać na IEM-a. Z kolei Duńczycy na Global Challenge zagrali, ale nie będą wspominać tego występu zbyt miło, gdyż odpali już w fazie grupowej. Najdłużej nadzieje zachowało BIG, które, aby awansować, musiało wygrać zawody od ESL, ale ostatecznie poległo w półfinale z Liquid, które tym samym przypieczętowało swoją promocję. Jednocześnie w obliczu tych wszystkich wydarzeń pustkę otrzymała także FURIA, która już wcześniej zajmowała wysokie miejsce w rankingu BLAST Premier Circuit.

Pełna lista uczestników BLAST Premier 2020 prezentuje się następująco:

Astralis Complexity Gaming Evil Geniuses FURIA Esports
G2 Esports Team Liquid Natus Vincere Team Vitality

Światowe finały BLAST Premier 2020 odbędą się między 18 a 24 stycznia. Ich łączna pula nagród wyniesie milion dolarów, z czego dla triumfatorów całej imprezy przewidziano 600 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CS-owy klasyk na zakończenie roku – Astralis vs Team Liquid w finale IEM Global Challenge

Był taki czas, że mecze Astralis oraz Teamu Liquid były prawdziwym CS-owym klasykiem. Oba zespoły, będące swego czasu najlepszymi ekipami świata, tocz...