Mimo zaledwie 20 lat na karku Mathieu "ZywOo" Herbaut już dziś zaliczany jest do ścisłego grona największych gwiazd Counter-Strike'a. Ale nie może być inaczej, bo Francuz w trakcie ponad dwóch lat w Teamie Vitality wielokrotnie pokazywał, jak ogromnym talentem jest. Dziś wiemy, że będzie mógł to udowadniać także przez kolejne lata.

Organizacja znad Sekwany potwierdziła bowiem, że Herbaut podpisał z nią nową mowę, która obowiązywać będzie aż do końca 2024 roku. Można tylko podejrzewać, że z tak długim kontraktem wiąże się również znacząca kwota wykupu, która ma odstraszyć wszelkich potencjalnych zainteresowanych transferem młodego francuskiego strzelca. Co ciekawe, aby uczcić to wydarzenie, na ulicach Paryża pojawiły się hologramy obwieszczające przedłużenie współpracy ZywOo oraz Vitality. Grafiki tego typu można było zaobserwować w tak ikonicznych miejscach francuskiej stolicy, jak Panteon, Trocadéro, Łuk Triumfalny czy też Montmartre.

Cieszymy się, że ZywOo zdecydował się pozostać członkiem Teamu Vitality na kolejne pięć lat. Zawodnik jak ZywOo pojawia się raz na całe pokolenie i jesteśmy niesamowicie zadowoleni z faktu, że gra on z nami. Wraz ze sztabem szkoleniowym zapewnimy mu wszelkie narzędzia i infrastrukturę, by mógł on kontynuować uwalnianie pełni swego potencjału – przyznał Fabien "Neo" Devide, współzałożyciel organizacji. – Bycie członkiem Vitality zawsze było dla mnie czymś naturalnym. 2020 był szalonym rokiem i wiem, że wsparcie organizacji oraz moich kolegów było głównym powodem, dzięki któremu stawałem się lepszy. Jestem podekscytowany tym, że będę mógł nosić koszulkę Vitality przez kolejne pięć lat – mówił z kolei sam gracz.

ZywOo pod skrzydła Vitality trafił w październiku 2018. Od tego czasu on i jego koledzy wielokrotnie stawali na podium najbardziej prestiżowych imprez, zaś w tym roku udało im się nawet wskoczyć na szczyt rankingu HLTV, na którym znajdują się aż do dziś. Sam Herbaut natomiast został nagrodzony tytułem najlepszego w 2019 roku zawodnika na świecie i ma spore szanse, by w roku 2020 powtórzyć ten wyczyn.