fot. ESL/Bart Oerbekke

Cloud9, Virtus.pro i inni. Rozesłano zaproszenia do fazy play-in IEM Katowice 2021

Jeżeli chodzi o uczestników Intel Extreme Masters Katowice 2021, to niemal wszystko jest już jasne. Dziś bowiem organizatorzy przyznali sześć zaproszeń do fazy play-in – te otrzymały ekipy, które w dzisiejszym notowaniu światowego rankingu ESL znalazły się najwyżej.

Tym samym przepustkę do etapu, w którym znajdziemy też mistrzów Polski z Illuminar Gaming, znalazły się m.in. zaliczane obecnie do najlepszej dziesiątki globu BIG, mousesports i Virtus.pro. Ostatnie udane występy sprawiły ponadto, że po rocznej przerwie na katowickiego IEM-a powróci Team Spirit, ale na tym nie koniec przedstawicieli sceny CIS, bo bilet zgarnęła również rewelacja ostatnich tygodni, Gambit Esports. Co ciekawe, miejscem na turnieju nagrodzone zostało także Cloud9, które ze swoim stworzonym zaledwie kilka tygodni temu składem dotarło do ćwierćfinału niedawnego DreamHack Masters Winter 2020.

Lista uczestników prezentuje się następująco:


Turniej główny
Astralis Evil Geniuses FaZe Clan FURIA Esports
G2 Esports Heroic Natus Vincere Team Vitality

Faza play-in
BIG BOOM Esports Chaos Esports Club Cloud9
Complexity Gaming Fnatic Gambit Esports Illuminar Gaming
Team Liquid mousesports OG Renegades
Team Spirit TYLOO Virtus.pro EPEC Winter 2020

Przypomnijmy, że nadchodzący katowicki IEM nie doczekał się klasycznych eliminacji. Zamiast tego sloty na zawodach przyznawano na podstawie m.in. cyklu Road to Katowice oraz światowego rankingu ESL. Po jednym miejscu przeznaczono także dla triumfatorów ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 i ESL European Championship Winter 2020. W sumie w gronie uczestników znalazły się 24 ekipy, ale tylko osiem z nich dostało się bezpośrednio do głównego turnieju – pozostała szesnastka powalczy o ten przywilej podczas fazy play-in.

Intel Extreme Masters Katowice 2021 odbędzie się między 16 a 28 lutego i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów. Z powodu sytuacji zdrowotnej na świecie impreza będzie jednak zamknięta dla publiki i rozegrana zostanie w jednym ze studiów ESL w Europie. Niemniej organizatorzy nie wykluczają, że w razie konieczności zawody mogą zostać w całości przeniesione do internetu.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ile dałbym by zapomnieć transfery te... Najgorsze ruchy w CS:GO w 2020 roku

W 2020 roku egzystowaliśmy w innym esportowym świecie, świecie definiowanym przez pandemię, świecie bez turniejów lanowych. Nie zmieniła się za to jed...