fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 15. Brollan

Dwóch graczy na liście 20 najlepszych zawodników CS:GO w 2020 roku doczekała się FURIA Esports, a teraz czymś podobnym może pochwalić się Fnatic. Wszystko dlatego, że na 15. miejscu przygotowanego przez serwis HLTV zestawienia umieszczono Ludviga „⁠Brollana⁠” Brolina.

Dla zaledwie 18-letniego Szweda to już drugie tego typu wyróżnienie w karierze, aczkolwiek przed rokiem zajął on lokatę 19., co oznacza, że poprawił swój wynik aż o cztery pozycje. Ale nie mogło być inaczej, bo nastolatek ze Skandynawii ponownie był mocno wyróżniającą się postacią i to mimo tego, że jego zespół miał za sobą w gruncie rzeczy dość przeciętny rok. Ten zwieńczony był bowiem tylko jednym triumfem, odniesionym w 11. sezonie ESL Pro League, w czym zresztą spora zasługa właśnie Brolina. Nie bez powodu wszak został on uhonorowany tytułem MVP całych rozgrywek. A warto pamiętać, że mówimy tutaj o graczu, który dopiero co osiągnął pełnoletniość i najlepsze tak naprawdę dopiero przed nim.

Mimo młodego wieku Brollan nie omieszkał wskazać zawodników, którzy jego zdaniem mają szansę pokazać się w 2021 roku. Właśnie, zawodników, bo Szwed wskazał na aż dwa nazwiska – Peppe „⁠Peppzora⁠” Boraka, którego wyróżnił też Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson, oraz występującego w Lilmixie Leo „⁠Svedjeheda⁠” Svedjeheda. – Jest wielu zdolnych graczy, ale gdybym miał wskaząć na dwóch, to byliby to Peppzor i Svedjehed. O Svedjehedzie nie wiem zbyt wiele, ale gdy tylko go oglądam, to widzę, że ma talent. Z kolei Peppzora znam znacznie lepiej i w minionym roku wielokrotnie z nim grałem. Jestem pewny, że ten gość będzie wielki i jest w stanie to osiągnąć. Obaj mają duży potencjał i będą dobrym dodatkiem dla każdej drużyny – stwierdził.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
15. Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin Fnatic
16. Henrique „⁠HEN1⁠” Teles FURIA Esports
17. Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson Fnatic
18. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
19. Justin „⁠jks⁠” Savage Complexity Gaming
20. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polscy zawodnicy wracają do Drużyny Tygodnia. Tym razem w towarzystwie Cristiano Ronaldo

W czternastym zestawieniu ich nie było, ale tym razem wrócili ze zdwojoną siłą. Chodzi oczywiście o Polaków, którzy zostali wyróżnieni w najnowszej Dr...