fot. ESL/Bart Oerbekke

woxic wyląduje na ławce rezerwowych Cloud9?

Niedawno pojawiły się plotki sugerujące, że Erick „⁠Xeppaa⁠” Bach może dołączyć do Cloud9. Początkowo wydawało się, że 20-latek zostanie zakontraktowany jako szósty, dodatkowy zawodnik, nowe światło na sprawę rzucił jednak Ryan Friend z Rush B Media, według którego Amerykanin może od razu wskoczyć do podstawowego składu.

Miałoby do tego dojść kosztem Özgüra „woxica” Ekera, który tym samym wylądowałby na ławce rezerwowych. Jak jednak twierdzi Friend, odsunięcie Turka nie miałoby mieć związku z jego postawą na serwerze, a z innymi, nieujawnionymi kwestiami. Niemniej byłaby to decyzja dość poważna w kontekście całej drużyny, bo przecież Eker dotychczas pełnił rolę podstawowego snajpera. Gdyby faktycznie doszło do omawianej powyżej roszady, AWP przejąłby jednak nie Xeppaa, a sprawujący także obowiązki prowadzącego Alex „ALEX” McMeekin.

CZYTAJ TEŻ:
Cloud9 blisko zakontraktowania trenera i szóstego zawodnika?

22-letni woxic w swoim CV ma występy w barwach takich formacji, jak HellRaisers oraz mousesports. Pod skrzydła Cloud9 trafił w połowie września i wraz z ekipą tą wystąpił m.in. podczas Flashpoint Season 2 oraz DreamHack Masters Winter 2020. W sumie jako podopieczny północnoamerykańskiej organizacji wystąpił na 24 mapach, na których ustrzelił w sumie 439 fragów. Przełożyło się to na rating wynoszący 1,00, co jest drugim najlepszym wynikiem w zespole – lepiej (1,03) wypadł tylko Patrick „es3tag” Hansen.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład CS:GO Cloud9 będzie prezentować się następująco:

  • Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Ricky „⁠floppy⁠” Kemery
  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Erick „Xeppaa” Bach
  • Chris „Elmapuddy” Tebbit – trener
  • Özgür „⁠woxic⁠” Eker – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sprout zaprezentowało następców dychy i snatchiego

Ostatni miesiąc upłynął w Sprout pod znakiem poszukiwań. Poszukiwań graczy, którzy zastąpiliby Pawła "dychę" Dychę i Michała "snatchiego" Rudzkiego, k...