fot. Riot Games

Kurtyna w górę – dziś rozpoczyna się nowy sezon LCK!

Fani League of Legends Champions Korea, wreszcie się doczekaliście. Już dziś o godzinie 9:00 rozpocznie się pierwszy mecz nowego sezonu Waszych ulubionych rozgrywek, w których jak przed laty będziemy mogli oglądać mistrza świata. Co prawda pod nieco nową banderą, bo DAMWON Gaming przeobraziło się w DWG KIA, aczkolwiek skład jest niemal dokładnie ten sam, który pod koniec października podnosił Puchar Przywoływacza. Nowa piątka udowodniła już podczas KeSPA Cup, że będzie głównym faworytem do mistrzostwa wiosennej rundy, a pozostałe drużyny będą zażarcie walczyły o pozbawienie jej tego statusu. Czy się to uda – to pokażą już same mecze.

Dziś co prawda DWG KIA w akcji nie zobaczymy, ale i tak czekają nas interesujące spotkania z udziałem drużyn znanych od lat na koreańskiej scenie LoL-a. W meczu otwierającym wiosenną rundę zobaczymy kt Rolster i Gen.G, które choć spotkały się w bezpośrednim starciu w ramach KeSPA Cup, to wówczas Gen.G zagrało drugim składem. Dziś dowiemy się, czy w starciu z Parkiem „Rulerem” Jae-hyukiem i jego kompanami KT również stać na zwycięstwo, bo tym razem będzie o to znacznie trudniej.

W drugim środowym meczu T1 zmierzy się z Hanwha Life Esports i, podobnie jak w przypadku Gen.G, prawdziwa siła T1 pozostaje na dobrą sprawę nieznana, bo w KeSPA Cup zobaczyliśmy drugi skład tej drużyny. Co pokaże główna piątka i – co ważniejsze – kto ją będzie stanowić? Czy na środkowej alei zobaczymy Lee „Fakera” Sang-hyeoka, czy też włodarze zdecydują się na Lee „Clozera” Ju-hyeona, zwiastując nieco prawdziwość „ostatniego tańca” legendy LoL-a?

CZYTAJ TEŻ:
Rok 2021 ostatnim tańcem Fakera?

T1 swój drugi mecz w tym tygodniu LCK rozegra w piątek i wówczas podejmie już znacznie trudniejszego rywala. Będzie nim wspomniane DWG KIA, dla którego będzie to pierwszy pojedynek w tym sezonie czołowych koreańskich rozgrywek. Z kolei w niedzielę zespół Heo „Showmakera” Su podejmie NS RedForce, tak więc czeka nas swoista powtórka z finału KeSPA Cup. Wówczas DWG nie miało większych problemów i rozprawiło się z ekipą Hana „Peanuta” Wang-ho 3:0. Jak będzie tym razem?

Harmonogram pierwszego tygodnia LCK 2021 Spring:

Środa, 13 stycznia
9:00 Gen.G vs kt Rolster BO3
12:00 T1 vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Czwartek, 14 stycznia
9:00 NS RedForce vs Liiv SANDBOX BO3
12:00 DRX vs Afreeca Freecs BO3
Piątek, 15 stycznia
9:00 Fredit BRION vs Gen.G BO3
12:00 DWG KIA vs T1 BO3
Sobota, 16 stycznia
9:00 Liiv SANDBOX vs kt Rolster BO3
12:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs DRX BO3
Niedziela, 17 stycznia
9:00 NS RedForce vs DWG KIA BO3
12:00 Afreeca Freecs vs Fredit BRION BO3

Mecze LCK 2021 Spring będziecie mogli oglądać również z angielskim komentarzem na kanale LCK na Twitchu. Transmisja rozpoczynać się będzie o godzinie 9:00 każdego dnia aż do końca tygodnia. Pełny harmonogram wiosennej rundy południowokoreańskich rozgrywek znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cztery polskie ekipy CS:GO zagrają na zawodach Relog Media, wśród nich m.in. Anonymo

Mimo że niektóre ekipy zaprezentowały już swoje składy na najbliższe miesiące, to polska szufla daleka jest od zakończenia. Nadal np. nie znamy reprez...