We wrześniu 2019 roku Izako Boars niespodziewanie weszło na kobiecą scenę Counter-Strike'a. Ta co prawda od tego czasu nie uczyniła oczekiwanego progresu, ale mimo to organizacja Piotra "izaka" Skowyrskiego nie zaprzestała wsparcia swoich zawodniczek – ba, dziś ogłosiła nawet przedłużenie z nimi współpracy.

Pierwotnie Izako Boars Ladies stworzone zostało z myślą o ESL Sprite Mistrzostwach Kobiet, do których to Kamila "firingirl" Kopij i jej koleżanki przystępowały z wielkimi nadziejami. – To będzie dla nas sprawdzian i oczywiście będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony, ale nie zamierzamy też nikomu udowadniać, że nam się to top 1 od razu należy – mówiła 23-latka w październiku 2019 roku w rozmowie z naszym serwisem. I faktycznie mistrzostwa nie było. Co więcej, nie było nawet awansu na finałowy turniej w Katowicach, bo podopieczne IB poległy w online'owej fazie play-offów.

CZYTAJ TEŻ:
STOMP wraca do Izako Boars! Do zespołu dołączył też mono

Potem bywało różnie, a w międzyczasie doszło też do kadrowych roszad, w wyniku których Wiktorię "Wiki" Bęczkowską i Paulinę "pavllę" Bucholc zastąpiły Michalina "Młoda" Chudzińska oraz Hania "Haniaa" Pudlis. I na razie zmiany te należy ocenić na plus, tym bardziej że Izako Boars Ladies zakończyło ubiegły rok zajmując miejsce w czołowej czwórce podczas międzynarodowych zawodów Ambush Female Cup. W związku z tym reprezentantki Izako Boars otrzymały od organizacji kolejne sześć miesięcy na to, by najpierw przebić się, a potem utrzymać w gronie najlepszych kobiecych formacji w Europie.

Przypomnijmy, że skład Izako Boars Ladies prezentuje się następująco:

  • Aleksandra "Olczix" Pawlak
  • Angelika "Angelka" Kozłowska
  • Kamila "firingirl" Kopij
  • Michalina "Młoda" Chudzińska
  • Hania "Haniaa" Pudlis