STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 9. dupreeh

Dotychczas w erze Counter-Strike’a: Global Offensive Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen tylko raz nie znalazł się na przygotowanej przez serwis HLTV liście najlepszych zawodników CS:GO. Sytuacja ta miała miejsce w 2016 roku i dziś możemy ogłosić, że w roku 2021 na pewno się nie powtórzy.

Doświadczony Duńczyk został bowiem umieszczony na 9. miejscu, co w stosunku do ubiegłego sezonu oznacza awans o siedem lokat. I chociaż reprezentant Astralis w minionym roku nie zgarnął ani jednego wyróżnienia dla MVP, to zdecydowanie sobie na tenże awans zapracował. Szczególnie w okresie, gdy jego zespół mierzył się z problemami natury kadrowej dupreeh wielokrotnie udowadniał, że można na nim polegać i ogólnie poniżej pewnego przyzwoitego poziomu nie schodził. Ostatecznie zabrakło mu co prawda bardziej spektakularnych występów, by mógł znaleźć się wyżej, ale sześć tytułów EVP sugeruje, że i tak mamy do czynienia z jednym z najlepszych.

A komu według dupreehego warto będzie się przyglądać w najbliższy miesiącach? Cóż, 27-latek nie był tutaj oryginalny i wytypował Thomasa „⁠TMB⁠” Bundsbæka – reprezentanta AGF Esport, który na swoim koncie ma także występy w Copenhagen Flames, a niewykluczone, że już niedługo zasili szeregi ENCE. Tak jak mój klubowy kolega Magisk, wybieram TMB. Wygląda na to, że będzie on nowym gorącym produktem z duńskiej sceny, z uwagą będę się więc przyglądać temu, dokąd zawędruje – stwierdził Rasmussen. Co ciekawe, poza nim i wspomnianym Emilem „⁠Magiskiem⁠” Reifem na 18-letniego strzelca wcześniej wskazał również Martin „⁠stavn⁠” Lund z Heroic.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
9. Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen Astralis
10. Florian „⁠syrsoN⁠” Rische BIG
11. Emil „⁠Magisk⁠” Reif Astralis
12. Martin „⁠stavn⁠” Lund Heroic
13. Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač G2 Esports
14. Yuri „⁠yuurih⁠” Santos FURIA Esports
15. Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin Fnatic
16. Henrique „⁠HEN1⁠” Teles FURIA Esports
17. Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson Fnatic
18. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
19. Justin „⁠jks⁠” Savage Complexity Gaming
20. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy następcę flushy – Fnatic ogłosiło transfer ⁠Jackinho

Fnatic ponownie w komplecie! Zaledwie cztery dni po tym, jak na ławce rezerwowych wylądował Robin „flusha” Rönnquist, szwedzka organizacja zaprezentow...