STS
fot. DreamHack/ Stephanie Lindgren

BnTeT dołączy do byłych graczy 100 Thieves?

Po sieci od wielu tygodni krążą plotki dotyczące byłych zawodników 100 Thieves. Jeszcze niedawno wydawało się, że ich wspólna przygoda dobiegła końca, gdy północnoamerykańska organizacja podjęła decyzję o wycofaniu się ze sceny CS:GO, ale teraz coraz więcej wskazuje, że czterech członków tamtego składu spotka się ponownie, ale już pod inną banderą.

Według doniesień autorstwa m.in. Jarka „DeKaya” Lewisa, chęć zatrudnienia osieroconych przez Złodziei zawodników wyrazić miała rosyjska organizacja EXTREMUM, która postawiła na nowe rozdanie w swojej dywizji Counter-Strike’a. W tym celu włodarze z Europy Wschodniej wystosowali oferty, których adresatami byli Aaron „⁠AZR⁠” Ward, Jay „⁠Liazz⁠” Tregillgas, Sean „⁠Gratisfaction⁠” Kaiwai i Joakim „⁠jkaem⁠” Myrbostad, a także pełniący rolę trenera Aleksandar „⁠kassad⁠” Trifunović. Niewiadomą była natomiast obsada piątego fotela, bo Justin „jks” Savage związany jest obecnie z Complexity Gaming i mało prawdopodobne wydaje się, by tak szybko miał opuścić nowego pracodawcę.

CZYTAJ TEŻ:
Envy podejmuje drastyczne kroki – zespół MICHA i kubena na ławce rezerwowych *

Z garścią nowych informacji na ten temat przybyli jednak Guillaume „neL” Canelo z 1PV.fr oraz Luís „MIRAA” Mira z HLTV. Duetowi temu udało się dotrzeć do źródeł potwierdzających, że faktycznie to nie jks uzupełni skład EXTREMUM. Zamiast tego formacja kassada miała postawić na Hansela „BnTeTa” Ferdinanda, który cały miniony rok spędził pod skrzydłami Gen.G Esports, sięgając z drużyną po triumf w DreamHack Open Anaheim 2020 oraz ESL One Road to Rio. Jak podają wspomniani wyżej dziennikarze, transfer Indonezyjczyka ma znajdować się już na ostatniej prostej, co nie może dziwić, gdy weźmie się pod uwagę plotki o rychłym wycofaniu się Gen.G z finansowania sekcji CS-a.

Gdyby powyższe plotki potwierdziły się, skład EXTREMUM prezentowałby się następująco:

  • Aaron „⁠AZR⁠” Ward
  • Jay „⁠Liazz⁠” Tregillgas
  • Sean „⁠Gratisfaction⁠” Kaiwai
  • Joakim „⁠jkaem⁠” Myrbostad
  • Hansel „BnTeT” Ferdinand
  • Aleksandar „⁠kassad⁠” Trifunović – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy harmonogram Ultraligi! Starcie AGO ROGUE z K1ck Neosurf już pierwszego dnia

Długo czekaliśmy na oficjalne informacje na temat zbliżającego się sezonu Ultraligi. Wczoraj te zaczęły wychodzić w końcu na światło dzienne, dzięki c...