STS
fot. FURIA Esports

Amerykański rodzynek w brazylijskim sosie. FURIA ogłosiła transfer juniora

Po wielu tygodniach plotek FURIA Esports wreszcie zaprezentowała swojego nowego zawodnika. Tym zgodnie z oczekiwaniami jest Paytyn „junior” Johnson, który tym samym został pierwszym amerykańskim graczem w historii brazylijskiej organizacji.

Odkąd FURIA przeniosła się do Ameryki Północnej, była ona moim ulubionym zespołem zarówno na serwerze, jak i poza nim. Już od dłuższego czasu uważnie przyglądałem się temu składowi i jego umiejętnościom, a także oddanym fanom. Dołączając do tej drużyny nie mógłbym być szczęśliwszy. Chcę dać brazylijskiej społeczności powody do dumy – zapewnił junior, który w ekipie zajmie miejsce zwolnione niedawno przez Henrique „HEN1EGO” Telesa. Na przygotowania nie będzie jednak zbyt wiele czasu, bo już za niespełna tydzień jego nowy zespół wystąpi na światowych finałach BLAST Premier 2020.

Johnson na scenie Counter-Strike’a obecny jest od 2017 roku, przez większą część swojej dotychczasowej kariery związany on był jednak z mniej rozpoznawalnymi, a nierzadko nawet miksowymi drużynami. Dopiero przenosiny do Triumph, które miały miejsce wiosną ubiegłego roku, na dobre ugruntowały jego pozycję w północnoamerykańskim CS-ie. 20-latek i jego koledzy wzięli udział m.in. w ESL Pro League, cs_summit 6 i IEM New York, a podczas IEM Beijing-Haidian niespodziewanie sięgnęli po wicemistrzostwo, ogrywając po drodze Team Liquid.

W tej sytuacji skład FURII Esports prezentuje się następująco:

  • Yuri „yuurih” Santos
  • Andrei „arT” Piovezan
  • Vinicius „VINI” Figueiredo
  • Kaike „KSCERATO” Cerato
  • Paytyn „junior” Johnson
  • Nicholas „guerri” Nogueira – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Clozer prowadzi T1 do pierwszej wygranej w 2021 roku

Organizacja T1 zaskoczyła dziś rano fanów, prezentując skład, który zmierzył się z Hanwha Life Esports w ramach League of Legends Champions Korea. Wśr...