fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

To jeszcze nie koniec dychy w Sprout. Polak zagra na finałach ESL Meisterschaft

1 grudnia ogłoszono, że przygoda Pawła „dychy” Dychy ze Sprout dobiega końca. Polski strzelec został wówczas przeniesiony na ławkę rezerwowych niemieckiej organizacji, ale teraz niespodziewanie okazało się, że ostatni mecz w jej barwach dopiero przed nim.

Dziś ogłoszono bowiem, że 23-latek wspomoże swoich byłych kolegów ze składu podczas finałów ESL Meisterschaft Autumn 2020. Wszystko dlatego, że Sprout nie może skorzystać z pomocy dwóch swoich nowych nabytków, Marko „kressy’ego” Đorđevicia i Fritza „slaxza” Dietricha, którzy jeszcze przed transferem zdążyli wziąć udział w ćwierćfinale, w którym ALTERNATE aTTaX pokonało 2:0 PENTĘ. Fakt ten zgodnie z regulaminem wyklucza ich udział w play-offach w barwach innej ekipy.

Dlatego też wyciągnięto rękę do dychy, który na ten moment i tak nie znalazł dla siebie nowego zatrudnienia. Co ciekawe, drugi wolny fotel zajmie Abdulkhalik „degster” Gasanov z Espady, a nie Michał „snatchie” Rudzki, który podobnie jak dycha jeszcze do niedawna był członkiem podstawowej piątki Sprout. – Pan snatch zagrałby z nami, gdyby nie to, że ma już pewne obowiązki względem swojej nowej drużyny – w ten sposób absencję Polaka wyjaśnił za pośrednictwem mediów społecznościowych Denis „denis” Howell.

Półfinałowy mecz ESL Meisterschaft Autumn 2020 pomiędzy Sprout a ALTERNATE aTTaX zaplanowano na 17 stycznia na godzinę 16:00. W grze pozostają również BIG oraz Rhein-Neckar, a warto pamiętać, że walka toczyć się będzie nie tylko o tytuł mistrza Niemiec. Triumfatorzy zawodów otrzymają także bezpośrednie zaproszenia na DreamHack Open January 2021 i ESL European Championship Winter 2020. Podczas tej drugiej imprezy będzie można natomiast zdobyć awans do fazy play-in IEM Katowice 2021.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami LCS Lock In. Czas na debiut Perkza w barwach Cloud9

Sezon w League of Legends wystartował na dobre. W tym tygodniu codziennie mogliśmy oglądać profesjonalne rozgrywki z któregoś zakątka świata. Dzisiaj...