fot. ESL/Bart Oerbekke

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 3. dev1ce

Oto nadszedł ten dzień! Dziś poznaliśmy pierwszego zawodnika, który znalazł się na podium przygotowanej przez serwis HLTV listy 20 najlepszych graczy CS:GO w 2020 roku. Finalnie trzecie miejsce w zestawieniu, podobnie zresztą jak przed rokiem, zajął Nicolai „dev1ce” Reedtz.

25-latek miniony rok zakończył z ratingiem na poziomie 1,20, co było jednym z najlepszych wyników wśród osób reprezentujących światową czołówkę. A warto pamiętać, że miało to miejsce w sezonie, w którym Astralis borykało się z wieloma problemami natury kadrowej i nie dominowało już sceny w stopniu takim, jak w przeszłości. Fakt ten nie przeszkodził jednak Reedtzowi dołożyć kolejnych czterech medali dla MVP, które otrzymał za występy na ESL One Road to Rio, ESL Pro League Season 12, DreamHack Masters Winter 2020 oraz Intel Extreme Masters Global Challenge. Było więc naprawdę dobrze, ale cóż… Duńczyk zdecydowanie może mówić o sporym pechu, bo przyszło mu grać w czasach świetności Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva i Mathieu „ZywOo” Herbauta, którzy ponownie byli poza zasięgiem zwykłych śmiertelników.

Co ciekawe, dev1ce wytypował aż dwóch graczy, na których warto będzie mieć baczenie w 2021 roku. Jego wybór padł na Tima „⁠Mann3na⁠” Isaka i Erika „⁠ztr-a⁠” Gustafssona. – Stawiam na Maan3na oraz ztr, nowych graczy Young Ninjas. Są naprawdę utalentowani i mają świetną etykę pracę, nie mam więc wątpliwości, że czekają ich świetne kariery. Grałem zarówno z nimi, jak i przeciwko nim na szwedzkim FACEICIE i naprawdę mi zaimponowali. Chciałbym też dodać, że ekscytującym będzie śledzenie rozwój akademii i skupienie na rozwoju własnych graczy, które obserwujemy obecnie w organizacjach. O wiele łatwiej będzie znaleźć ukryte talenty, gdy ci młodzi gracze będą ze sobą częściej rywalizować – zapewnił.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
3. Nicolai „dev1ce” Reedtz Astralis
4. Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač G2 Esports
5. Denis „⁠electronic⁠” Sharipov Natus Vincere
6. Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer Complexity Gaming
7. Robin „⁠ropz⁠” Kool mousesports
8. Jonathan „⁠EliGE⁠” Jablonowski Team Liquid
9. Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen Astralis
10. Florian „⁠syrsoN⁠” Rische BIG
11. Emil „⁠Magisk⁠” Reif Astralis
12. Martin „⁠stavn⁠” Lund Heroic
13. Nemanja „⁠huNter-⁠” Kovač G2 Esports
14. Yuri „⁠yuurih⁠” Santos FURIA Esports
15. Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin Fnatic
16. Henrique „⁠HEN1⁠” Teles FURIA Esports
17. Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson Fnatic
18. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
19. Justin „⁠jks⁠” Savage Complexity Gaming
20. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Odszedł już trener, teraz odchodzi zawodnik. Cloud9 bez snajpera

Plany nie zawsze idą w parze z wynikami – to mało odkrywcza teza, ale nadal prawdziwa. Ile to już razy zdarzało się tak, że drużyna, której na papierz...