fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

Wraca stara dobra Ultraliga! Hitowe mecze już na start rozgrywek

Po długich miesiącach oczekiwania na nasze ekrany powraca Alior Bank Ultraliga. Piąty sezon Mistrzostw Polski League of Legends elektryzował fanów polskiej sceny już od dłuższego czasu, a burzliwy offsezon stopniowo podgrzewał atmosferę przed startem rozgrywek.

Trudno też oprzeć się wrażeniu, że tegoroczny wiosenny split będzie dla naszej sceny momentem przełomowym, nowym rozdaniem, ale zarazem dużym testem. Za granicę wybyli bowiem nasi czołowi zawodnicy, a ich miejsce zajęli mniej doświadczeni i debiutujący gracze, którzy będą musieli załatać dziury po Pawle „Woolicie” Pruskim czy Lucjanie „Shlatanie” Ahmadzie. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Zobaczmy więc, co czeka nas w inauguracyjnym dniu rozgrywkowym.

Team ESCA Gaming vs 7more7 Pompa Team
17:30

Na pierwszy ogień idą dwie najbardziej polaryzujące esportową społeczność drużyny – Team ESCA Gaming i 7more7 Pompa Team. Pojedynek toczyć będzie się nie tylko na Summoner’s Rifcie, ale też w przestrzeni medialnej, gdzie zarówno właściciel ESCA – Bartosz Aparta, jak i CEO 7more7, Sergiusz „TheNitroZyniak” Górski nie gryzą się w język.

Dodatkowej pikanterii spotkaniu dodaje fakt, że faworyci z Pompy zagrają w nieco osłabionym składzie. Miejsce Marcina „behave’a” Pawlaka i Marcina „Warsziego” Surały zajmą Adrian „adrian” Jackowski i Jakub „Ariana” Śliwonik, co może sprawić, że szanse na zwycięstwo nieco się wyrównają.

CZYTAJ TEŻ:
Iść bezpiecznie z AGO ROGUE czy szaleć z Komil & Friends? Sprawdzamy ofertę STS-u na Ultraligę
devils.one vs Komil&Friends
18:30

A skoro mówimy o rotacjach kadrowych, to nie sposób nie wspomnieć o formacji Komil&Friends, która tak bardzo namieszała przedsezonowymi ogłoszeniami dotyczącymi swojego rosteru, że chyba nikt poza samym Komilem „Komilem” Khamidovem nie wie, kogo ostatecznie zobaczymy w wyjściowym składzie. Jeżeli jednak w bój pójdzie pierwotnie ogłoszona piątka zawodników (Paweł „Rzems” Grygiel, Konrad „KonDziSan” Sopata, Komil „Komil” Khamidov, Damian „Tantrum” Klimczak, Julia „Piranha” Starosta), to jakikolwiek wynik inny niż błyskawiczny stomp w wykonaniu devils.one będzie zaskoczeniem.

Illuminar Gaming vs Gentlemen’s Gaming
19:30

Jako trzeci w szranki staną zawodnicy Illuminar Gaming oraz Gentleman’s Gaming. U bukmacherów faworytem w tym spotkaniu będzie Illuminar, ale Dżentlemeni z pewnością będą twardym orzechem do zgryzienia. Międzynarodowy skład prowadzony przez Mikołaja „Vounghuarda” Truszczyńskiego przez wielu typowany jest na czarnego konia rozgrywek, a iHG miewało w ostatnich miesiącach problemy – chociażby rozczarowujące występy w offsezonowych turniejach (Kuźnia Talentów i Trinity Force Puchar Polski).

K1ck Neosurf vs AGO ROGUE
20:30

Inauguracyjną kolejkę spotkań zwieńczy mecz pomiędzy aktualnymi mistrzami a wicemistrzami Polski. Nowa inkarnacja K1ck Neosurf stawi czoła świeżemu rosterowi AGO ROGUE, a to gwarantuje najwyższy poziom sportowy i niezwykłe emocje od pierwszej do ostatniej minuty. Na papierze solidniej prezentuje się akademia Rogue, która w offsezonie wzmocniła się dwoma zawodnikami, którzy doświadczyli już gry w LEC – Lukasem „Luroxem” Thomą i Chresem „Chresem” Laursenem.

Jednak skreślanie K1ck jeszcze przed startem meczów byłoby skrajną głupotą. W pełni polski skład portugalskiej organizacji ma czym postraszyć, a zawodników takich jak Łukasz „Puki Style” Zygmunciak, Mateusz „Matislaw” Zagórski czy  Oskar „Raxxo” Bazydło nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednym słowem – będzie się działo!

Wszystkie mecze piątego sezonu Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Składy pozmieniane, czas powiedzieć "sprawdzam"! Polskie ekipy CS:GO wchodzą do gry

Polska szufla nie wszędzie jeszcze się zakończyła, niemniej większa część krajowej czołówki CS:GO pozmieniała już to, co miała pozmieniać. Nadeszła wi...