Jeszcze nim serwis HLTV zaczął prezentować nam graczy z kolejnych miejsc swojego rankingu 20 najlepszych zawodników CS:GO w 2020 roku, jasne było między kim rozegra się walka o szczyt. Tak jak przed rokiem, tak i tym razem w szranki po tytuł czempiona stanęli Mathieu „ZywOo” Herbaut oraz Oleksandr "s1mple" Kostyliev – ostatecznie po raz drugi w karierze po to prestiżowe wyróżnienie sięgnął Francuz.

Czasami można zapomnieć, że ZywOo ma zaledwie 21 lat. Gracz znad Sekwany wszedł na światowe salony i niezmiennie zachwyca swoją pewną grą. W 2020 roku przełożyło się to na aż sześć medali MVP przyznanych przez HLTV. Sześć, podczas gdy Team Vitality w minionym sezonie wygrał tylko dwa turnieje. To wyraźnie pokazuje, w jak wyśmienitej formie był młody strzec znad Sekwany, którego indywidualne statystyki dały finalnie rating na poziomie 1,29. Jest to co prawda wynik nieco niższy niż przed rokiem, gdy Herbaut pierwszy raz wybierany był najlepszym zawodnikiem świata, ale i tak robi wrażenie – zwłaszcza że Vitality cały czas mierzyło się ze ścisłą europejską czołówką. Co znaczące, do pułapu 1,29 w roku 2020 dobił jeszcze tylko jeden gracz.

Owym graczem jest właśnie s1mple, który zdecydowanie nie ma za sobą łatwych dwunastu miesięcy. Co prawda indywidualnie nadal wyglądał on nieziemsko, ale drużyna nie zawsze mu pomagała. Nieprzyzwyczajone do grania w Internecie Natus Vincere długo nie potrafiło się przestawić i nawet we własnym regionie, w którym rywalizowało na turniejach RMR, nie potrafiło zdominować konkurencji. W tej sytuacji trudno się dziwić, że Kostyliev dołożył do swojego bogatego dorobku zaledwie dwa wyróżnienia dla MVP – notabene jedno z nich wpadło na jego konto przy okazji ostatniego prestiżowego turnieju na lanie, Intel Extreme Masters Katowice 2020. Ale to nie wystarczyło, przez co Ukrainiec drugi rok z rzędu musi oglądać plecy o trzy lata młodszego Francuza.

Przy okazji nadania tytułu ZywOo postanowił wyróżnić swojego klubowego kolegę z Vitality, Nabila "⁠Niverę⁠" Benrlitoma, którego uznał za jedno z potencjalnych objawień dopiero co rozpoczętego roku. – Uważam, że Nabil ma wszystko, co potrzebne, by zostać świetnym graczem. Dołączył do nas niedawno, ale bardzo szybko się uczy. Jest już bardzo mocny i z każdym dniem staje się coraz mocniejszy. Jest bardzo wszechstronnym i kompletnym zawodnikiem, który potrafi grać zarówno z AWP, jak i każdym karabinem, a także potrafi zająć każdą pozycję. Sądzę, że ma on szansę, by w 2021 roku znaleźć się w top 20 – zapewnił Francuz.

O wiele bardziej oryginalny w swoich typowaniach był s1mple. Ukrainiec postawił bowiem na 19-letniego Volodymyra "⁠Woro2k⁠" Veletniuka, który nie posiada jeszcze zbyt dużego doświadczenia i na ten moment doskonali swoje umiejętności w FACEIT Pro League. Warto jednak zaznaczyć, że jego talent został już dostrzeżony, dzięki czemu pod koniec ubiegłego roku jako zmiennik rozegrał kilka spotkań w forZe. – Być może gra on tylko w FPL-u i może nawet nie uda mu się postawić tego kroku jeszcze w tym roku, ale w roku kolejnym zrobi to na pewno. Jego poziom mistrzostwa pozwala mu grać po swojemu, znajdować odpowiednie timingi i przedstawiać interesujące pomysły – przyznał Kostyliev.

Pełna przygotowana przez HLTV lista prezentuje się następująco:

# Zawodnik Drużyna
1. Mathieu „ZywOo” Herbaut Team Vitality
2. Oleksandr "s1mple" Kostyliev Natus Vincere
3. Nicolai "dev1ce" Reedtz Astralis
4. Nikola "⁠NiKo⁠" Kovač G2 Esports
5. Denis "⁠electronic⁠" Sharipov Natus Vincere
6. Benjamin "⁠blameF⁠" Bremer Complexity Gaming
7. Robin "⁠ropz⁠" Kool mousesports
8. Jonathan "⁠EliGE⁠" Jablonowski Team Liquid
9. Peter "⁠dupreeh⁠" Rasmussen Astralis
10. Florian "⁠syrsoN⁠" Rische BIG
11. Emil "⁠Magisk⁠" Reif Astralis
12. Martin "⁠stavn⁠" Lund Heroic
13. Nemanja "⁠huNter-⁠" Kovač G2 Esports
14. Yuri "⁠yuurih⁠" Santos FURIA Esports
15. Ludvig "⁠Brollan⁠" Brolin Fnatic
16. Henrique "⁠HEN1⁠" Teles FURIA Esports
17. Freddy "⁠KRIMZ⁠" Johansson Fnatic
18. Kaike "⁠KSCERATO⁠" Cerato FURIA Esports
19. Justin "⁠jks⁠" Savage Complexity Gaming
20. Vincent "Brehze" Cayonte Evil Geniuses