fot. ESL/Adam Łakomy

Trzy polskie składy wciąż walczą o DreamHacka. Anonymo zmierzy się z AGO

Spośród tabunu polskich formacji CS:GO, które wczoraj zameldowały się na linii startu otwartych eliminacji do DreamHack Open January 2021, przetrwały trzy. Owa trójka w czwartek kontynuować będzie walkę o awans do eliminacji zamkniętych, od którego dzielą ją już tylko dwa spotkania.

Dziś w akcji ponownie zobaczymy m.in. miksowy skład StylDunow, który współtworzą trzej ex-Virtusi, Michał ‚MICHU’ Müller, Paweł „byali” Bieliński i Tomasz „phr” Wójcik, oraz związani w przeszłości z Izako Boars Maciej „Luz” Bugaj i Konrad „EXUS” Jeńczeń. Piątka ta podczas środowych zmagań wyrzuciła za burtę chociażby półfinalistów mistrzostw Niemiec z eSport Rhein-Neckar, a w ostatnim meczu pierwszego dnia pewnie rozprawiła się z pochodzącym z Bałkanów GamerS1337, które ograła aż 16:6. Udany maraton skłonił byaliego do świętowania, a w ruch poszedł szampan, aczkolwiek to jeszcze nie koniec. O godzinie 20:00 przed graczami StylDunow kolejne wyzwanie – tym razem w postaci rosyjskiego GROND, pogromców HONORIS.

CZYTAJ TEŻ:
Furlan: Skład jest złożony pod to, by osiągać duże sukcesy

Sporo emocji powinna przynieść nam bezpośrednia potyczka x-komu AGO i Anonymo Esports, czyli dwóch zespołów, które po transferowej szufli na papierze prezentują się zdecydowanie najmocniej. Zresztą, o sile Jastrzębi wczoraj przekonała się już inna rodzima ekipa, PACT, która w jednej z wcześniejszych rund została przez nie rozgromiona aż 4:16. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że to Paweł „innocent” Mocek i spółka mają za sobą o wiele trudniejsze boje, bo przecież na ich drodze stawały m.in. Team Singularity czy świętujące dopiero co awans na IEM-a Movistar Riders. Tak czy inaczej, w związku z ogromnymi roszadami trudno przewidzieć, czy czwartkowym faworytem będzie AGO, czy też Anonymo.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

21 stycznia
17:00 bet7 sAw vs Team Finest BO1
17:00 x-kom AGO vs Anonymo Esports BO1
18:00 saW/Finest vs AGO/Anonymo BO3
19:00 SINNERS Esports vs Saints BO1
20:00 Styldunow vs GROND BO1
20:00 SINNERS/Saints vs MBAPPEEK BO1
21:00 Styldunow/GROND vs SIN/Saints/M’PEEK BO3

Przypomnijmy, że rywalizacja podczas otwartych kwalifikacji toczy się z zastosowaniem drabinki pojedynczej eliminacji, nie ma więc miejsca na błędy. Ostatecznie dwie najlepsze ekipy zapewnią sobie awans do zaplanowanych na 22-23 stycznia kwalifikacji zamkniętych, w których o dwa sloty na DreamHack Open January 2021 rywalizować będą z forZe i HellRaisers.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozczarowania, zacięta walka i wielkie emocje. Za nami pierwszy tydzień Ultraligi

Za nami pierwszy tydzień piątego sezonu Alior Bank Ultraligi. Emocji, zaskoczeń i heroicznych zagrań jak zwykle nie zabrakło, czas więc podsumować ost...