fot. Team Spirit

Spirit podąża za światowym trendem i próbuje sześcioosobowego składu CS:GO

Sześcioosobowe składy, do których kiedyś na profesjonalnej scenie CS:GO podchodziło się z przymrużeniem oka, są teraz w modzie. Kolejną drużyną, która otworzyła się na to rozwiązanie, został Team Spirit, ściągając do siebie Abdula „degstera” Gasanova i Roberta „Patsiego” Isyanova.

Wcześniej w tym miesiącu obaj zawodnicy zostali wystawieni na sprzedaż przez Espadę i mimo że zgodnie z założeniami opuszczają organizację, to przynajmniej na razie jest to separacja, a nie całkowity rozwód. Wszak Spirit nie wykupiło ich ze starego klubu, a ustaliło z nim warunki miesięcznego wypożyczenia nastolatków, z których bezdyskusyjnie bardziej pompowany w mediach jest degster. Snajper jest uważany za jednego z najbardziej perspektywicznych graczy młodego pokolenia i nie ma cienia przypadku w tym, że pod koniec zeszłego roku opisany przez dziennikarzy HLTV w artykule z serii „One for the future”. W ramach ciekawostki warto dodać, że dziewiętnastolatek był rozpatrywany przez Jakuba „kubena” Gurczyńskiego jako potencjalne wzmocnienie dla Teamu Envy w kontekście rozpoczętego sezonu.

W nowej drużynie Gasanov przejmie snajperkę po ustępującym Artemie „iDISBALANCE” Egorovie, który członkiem rodziny Teamu Spirit był od marca 2019 roku. Dwa lata młodszy Isyanov będzie natomiast testowany na pozycji szóstego zawodnika. Nie sprecyzowano, na jaki model pracy postawią podopieczni Nikolaya „Certusa” Poluyanova – czas pokaże, czy będą to znane z Teamu Vitality regularne rotacje między mapami, czy bliższe Astralis trzymanie dodatkowego gracza w blokach startowych przez większość czasu. Debiut odmienionej formacji wydarzy się podczas zaplanowanego na 27-31 stycznia DreamHack Open January.

Skład Teamu Spirit: 

  • Victor „somedieyoung” Orudzhev
  • Leonid „chopper” Vishnyakov
  • Nikolay „mir” Bityukov
  • Boris „magixx” Vorobiev
  • Abdul „degster” Gasanov
  • Robert „Patsi” Isyanov
  • Nikolay „Certus” Poluyanov – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Hans sama, Rogue, Worlds 2020

Hans sama na dłużej w Rogue. Francuz z nowym kontraktem

Jeszcze nie rozpoczęła się wiosenna runda League of Legends European Championship, a niektórzy zawodnicy już teraz są pewni, że nie zamierzają się roz...