fot. ESL/Adam Łakomy

Emocje do samego końca. Anonymo ogrywa AGO i pozostaje w grze o DH Open

Czwartkowy hit dla Anonymo Esports! Podopieczni nowo powstałej organizacji w bratobójczym pojedynku pokonali odświeżony skład x-komu AGO, dzięki czemu znaleźli się już o krok od awansu do zamkniętych eliminacji do DreamHack Open January 2021.

Anonymo Esports 16 : 13 x-kom AGO

(el. DH Open January)
16 11 Train 4 13
5 9

Ci, którzy liczyli na duże emocje, bez wątpienia mieli w pierwszej połowie powody, by czuć zawód. Co prawda początkowo obie ekipy szły ze sobą łeb w łeb i jeszcze w ósmej rundzie dzieliły je zaledwie dwa oczka. Potem jednak z każdą kolejną minut rosła przewaga Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i jego kolegów, którzy wydawali się przygotowani na wszystko, co AGO mogło im przeciwstawić. Jastrzębie natomiast zaprezentowały nam niemrawość podobną do tej z niedawnych spotkań z Izako Boars oraz Pompa Teamem. Nawet runda zdobyta tuż przed przerwą niewiele tutaj zmieniała, bo podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa grę jako terroryści kończyli ze stratą wynoszącą aż siedem punktów.

Jeżeli AGO chciało jeszcze powalczyć, to koniecznie musiało zdobyć pistoletówkę. Bardzo długo zresztą wyglądało na to, że zespół ten faktycznie okaże się lepszy w strzelaniu z pistoletów, ale wtedy pojawił się Kacper „Kylar” Walukiewicz. 21-latek wyszedł cały na biało i mimo że został sam, sprawnie wygrał clutcha 1v3, zapewniając Anonymo dwunaste oczko i pogłębiając kryzys rywali. W tych okolicznościach już tylko cud mógł uchronić graczy miniroxa przed porażką, jednakże natchnąć swoich kolegów próbował jeszcze Maciej „F1KU” Miklas. I niespodziewanie nagle sytuacja na serwerze zaczęła się zmieniać, a Jastrzębie wraz z upływem czasu wyglądały coraz pewniej. W pewnym momencie wydawało się nawet, że możliwa jest dogrywka, ale w 29. rundzie AGO popełnił kilka błędów, których następstwem była niezwykle bolesna porażka 13:16.

Dzięki temu zwycięstwu Anonymo awansowało do ostatniej rundy otwartych eliminacji. W tej polska piątka zmierzy się w meczu BO3 z Finest Esports lub be7 sAw – jeżeli Snax i spółka znowu będą górą, to zapewnią sobie awans do ruszających jutro eliminacji zamkniętych, podczas których będzie można zdobyć jedną z dwóch przepustek do głównego turnieju.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
scena IEM Katowice Spodek

IEM Katowice w całości online! ESL ujawnia kalendarz turniejów na 2021 rok

Rok 2020 był z oczywistych względów ubogi jeżeli chodzi o lany na scenie esportowej. A jaki będzie rok 2021? Cóż, wiele wskazuje, że może być w końcu...