fot. ESL/Bart Oerbekke

Miks byaliego i MICHA gra dalej. StylDunow w ostatniej rundzie eliminacji do DH Open

Nie tylko Anonymo Esports pozostało w grze o awans na DreamHack Open January 2021. O krok od wywalczeniu przepustki do zamkniętych eliminacji jest również StylDunów – miks, którego członkami są m.in. Paweł „byali „Bieliński i Michał „MICHU” Müller.

StylDunow 16 : 9 GROND

(el. DH Open January)
16 9 Train 9
7 3

Polacy pierwszy czwartkowy mecz rozpoczęli po stronie atakującej, ale nie stanowiło to dla nich większego problemu. Ba, nawet przegrana pistoletówka nie była problemem, bo MICHU i spółka szybko odpowiedzieli udanym forcem, po czym na dobre przejęli inicjatywę. W pewnym momencie zanosiło się nawet na pogrom, bo napędzany świetną grą Konrada „EXUSA” Jeńczenia rodzimy miks z zatrważającą łatwością wchodził na BS-y Rosjan i prowadził już nawet 9:2! Niestety ten stan nie utrzymał się do końca, gdyż polska piątka jeszcze przed przerwą spuściła z tonu i pozwoliła GROND zbliżyć się na odległość trzech oczek.

Po zmianie stron nasi rodacy pozostali jednak na fali i tym razem to oni okazali się lepsi w strzelaniu z pistoletów. Oczywiście nie był to jeszcze koniec emocji, bo rosyjscy oponenci robili co mogli, by powalczyć o odwrócenie losów rywalizacji, ale nie ma co tu kryć – nie byli tego nawet bliscy. Co prawda w pierwszych minutach drugiej połowy zgarnęli nawet trzy rundy z rzędu, ale był to tylko ich łabędzi śpiew. Potem punktowali już tylko zawodnicy StylDunow, którzy wygrali pięć kolejnych potyczek i tym samym przypieczętowali swój triumf w stosunku 16:9.

Dzięki temu zwycięstwu StylDunow awansował do ostatniej rundy otwartych eliminacji. W tej polska piątka zmierzy się w meczu BO3 z SINNERS Esports lub MBAPPEEK – jeżeli MICHU i spółka znowu będą górą, to zapewnią sobie awans do ruszających jutro eliminacji zamkniętych, podczas których będzie można zdobyć jedną z dwóch przepustek do głównego turnieju.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiany na szczycie w Illuminar! Grzegorz Kamiński nie jest już prezesem

Fani Illuminar Gaming nie mają ostatnio łatwego życia. W historii organizacji trwa bowiem burzliwy okres pełen rozstań i ogólnej niepewności, a jakby...