fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Cloud9 w komplecie, Elmapuddy wraca do organizacji w roli trenra

We wrześniu ubiegłego roku Cloud9 postawiło na nowe rozdanie. To właśnie wtedy organizacja zatrudniła Henry’ego „Henry’egoG” Greera, któremu powierzono zadanie stworzenie nowej, godnej barw C9 drużyny, która zdolna byłaby odnosić sukcesy. Niczym Kolos.

Oczekiwania były więc spore, nazwiska ciekawe, ale pierwsze wyniki… Cóż, wystarczy powiedzieć, że bywało różnie. Mimo to nikt chyba nie spodziewał się, że w zespole tak szybko dojdzie do zmian. A jednak – pod koniec grudnia odszedł szkoleniowiec, Aleksandar „kassad” Trifunović, który postanowił ponownie połączyć siły ze swoimi byłymi podopiecznymi z 100 Thieves, zaś przed kilkoma dniami z przyczyn pozasportowych ekipę opuścił również Özgür „woxic” Eker. Następcę Turka już poznaliśmy – został nim anonsowany od jakiegoś czasu Erick „Xeppaa” Bach. Dziś natomiast formacja z Ameryki Północnej zaprezentowała nam nowego trenera.

CZYTAJ TEŻ:
Byli gracze 100 Thieves znowu razem! EXTREMUM prezentuje nowy skład CS:GO

Tym został Chris „Elmapuddy” Tebbit, który w przeszłości pełnił już w C9 rolę asystenta, teraz zaś będzie odpowiadać za wyniki składu jako jego główny szkoleniowiec. Wcześniej Australijczyk zdążył wypracować sobie pewną markę, bo to pod jego wodzą Gen.G Esports udanie weszło w poprzedni sezon, wygrywając DreamHack Open Anaheim i ESL One Road to Rio. Teraz w staraniach jako drugi trener wspierać go będzie Joshua „m1cks” Micks, dotychczasowy analityk. – Powitajcie gorąco naszego nowego trenera, Elmapuddy’ego. Jednocześnie gratuluję awansu m1cksowi. Jesteśmy zadowoleni z progresu, jaki chłopaki wnieśli do ekipy tuż przed pierwszym turniejem w tym roku – stwierdził HenryG. Owym turniejem będzie startujące już jutro cs_summit 7, z którym przygodę Cloud9 zacznie od meczu z FURIĄ Esports.

W tej sytuacji skład Cloud9 prezentuje się następująco:

  • Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Ricky „⁠floppy⁠” Kemery
  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Erick „Xeppaa” Bach
  • Chris „Elmapuddy” Tebbit – trener
  • Joshua „m1cks” Micks – asystent trenera
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired, Rogue, LEC 2020 Spring Split W1

Perfekcyjny weekend w wykonaniu Rogue. Zespół dwóch Polaków z trzecią wygraną w LEC

Po drugim dniu League of Legends European Championship tylko dwie drużyny mogły wciąż chwalić się statusem niezwyciężonej – Rogue i G2 Esports. Pierws...