fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

K1ck walczy o pierwsze punkty, IHG o podtrzymanie zwycięskiej passy. Przed nami druga runda Ultraligi

Przed nami drugi tydzień zmagań w piątym sezonie Alior Bank Ultraligi. Wyniki z ostatnich dwóch dni meczowych rozbudziły polską społeczność League of Legends, która szybko zaczęła stawiać tezy dotyczące formy poszczególnych zespołów. Dziś wieczorem będziemy mieli okazję, by powiedzieć „sprawdzam”, bo już o 17:30 rusza kolejna runda spotkań.

7more7 Pompa Team vs devils.one
17:30

Dzień otworzą gracze 7more7 Pompa Teamu i devils.one, czyli drużyn, które mają za sobą stosunkowo udany pierwszy tydzień. W lepszych nastrojach do meczu z pewnością podchodzą reprezentanci Pompy, którzy po dwóch zwycięstwach z niewygodnymi rywalami (Team ESCA Gaming i Gentlemen’s Gaming) zajmują czołową lokatę w tabeli. Z kolei devils.one po zmiażdżeniu Komil & Friends i dotkliwym stompie od AGO ROGUE usadowiło się na czwartym miejscu.

Jak na razie oba zespoły spełniają oczekiwania społeczności pod względem wynikowym, ale w kwestii indywidualnych występów możemy już doszukiwać się zaskoczeń. Na pierwsze miejsce bezapelacyjnie wybija się Jakub „Ariana” Śliwonik, który w ostatnim czasie jest prawdziwym esportowym Midasem. W zeszłą środę w pojedynku z Gentlemen’s Gaming zniszczył Kamila „Chosiiego” Chosę, a wczoraj wieczorem wywalczył dla akademii 7more7 awans do drugiej dywizji Ultraligi. Dziś co prawda do gry wkroczy już pierwszy garnitur Pompy, czyli skład z Marcinem „Warszim” Surałą i Marciem „behavem” Pawlakiem, ale nie oznacza to obniżenia poziomu, a wręcz przeciwnie. Jeśli zawodnicy devils.one będą chcieli powalczyć o punkty, to muszą liczyć na uśmiech losu i zły dzień przeciwników. W innych okolicznościach o zwycięstwo będzie im niezwykle ciężko.

Gentlemen’s Gaming vs K1ck Neosurf
18:30

Gdyby ktoś tydzień temu powiedział, że dopiero dziś gracze Gentlemen’s Gaming i K1ck będą mieli okazję zgarnąć swoje pierwsze ultraligowe zwycięstwo w tym sezonie, to raczej uznałbym go za wariata, a nie wizjonera. O ile porażki Gentlemanów mnożna zracjonalizować trudnym kalendarzem, o tyle K1ck trudno usprawiedliwiać jakością rywali. To właśnie podopieczni Michała „Flasha” Kosickiego mieli rozdawać tej wiosny karty, a na razie ich dorobek stanowi roztrwonienie ogromnej przewagę w meczu z AGO i bezbarwny występ w spotkaniu z  Illuminar Gaming. Jeśli i dziś obrońcy tytułu mistrza Polski zawiodą, będzie to blamaż. Słaba forma K1ck może być ratunkiem GG. Po trudnych bojach z IHG i 7more7 nieprzychylny kalendarz wciąż dręczy ekipę Chosiiego, ale jeśli kiedykolwiek Gentlemani mają szansę pokonać K1ck, to właśnie dziś.

CZYTAJ TEŻ:
Nie Lucky Luke, po prostu Lucker, ale z pistoletem też radzi sobie nieźle. Najlepsze akcje 1. rundy Ultraligi
Komil & Friends vs AGO ROGUE
19:30

Mecz, który chyba nie wymaga komentarza. Większej dysproporcji pod względem umiejętności indywidualnych w całej Ultralidze nie znajdziecie, a jakikolwiek inny przebieg meczu niż błyskawiczny stomp i koniec w okolicach 20-25. minuty będzie ogromnym zaskoczeniem. Warto oczywiście wspomnieć, że ekipa Komila „Komila” Khamidova powiększyła się o kolejnego przyjaciela, którym został strzelec Gerard „Gerro” Grześkowiak, ale tylko jedna zmiana w składzie K&F to zdecydowanie za mało, by liczyć na potknięcie giganta.

Team ESCA Gaming vs Illuminar Gaming
20:30

Pamiętacie kwalifikacje do Trinity Force Pucharu Polski i Kuźni Talentów? Jeśli tak, to z pewnością nie zapomnieliście zaciętych bojów pomiędzy Illuminar a Teamem ESCA Gaming (wtedy jeszcze piratesports), a jeśli nie, to mogę wam tylko współczuć. Były to bowiem początki Mateusza „Czajka” Czajki w IHG, a ówcześni Piraci jako świeżo upieczeni zwycięzcy Ligi Grimorr głodni byli sukcesów w offsezonowych turniejach. Oba zespoły spotkały się kilkukrotnie, a wyniki tych pojedynków były niejednoznaczne. W kwalifikacjach do Trinity Force Pucharu Polski lepsza była obecna ESCA, ale w Kuźni Talentów górowało już Illuminar. Jednak od tego czasu upłynęło już trochę wody, a oba zespoły rozwinęły się w nieco innych kierunkach. Z dotychczasowych obserwacji wnioskuję, że lepiej czas spożytkowali podopieczni Jakuba „bezuma” Iwanickiego, którzy już teraz wyglądają jak niesamowicie zgrana paczka, zaś ESCA nadal próbuje dopasować Symeona „Meleksa” Smejkala do stylu gry, który przez długi czas definiował Jakub „Highway” Baranowski.

Czy Kameleony zdołają zredefiniować swoją tożsamość na tyle, by dziś powalczyć z faworyzowanym Illuminar jak równy z równym? Czy Piotr „Inca” Leszczyński znów zdecyduje się na draft z Elise lub Fizzem? Czy IHG podtrzyma swoją świetną passę zwycięstw? Odpowiedzi na te pytania poznamy już dziś o 20:30.

Wszystkie mecze piątego sezonu Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PACT

PACT zainauguruje nowy sezon ESEA Premier, Izako Boars i HONORIS po kolejną wygraną w Snow Sweet Snow

Wczoraj emocjonowaliśmy się wyłącznie Snow Sweet Snow, dziś jednak czeka nas coś jeszcze. Oto bowiem rozpoczyna się kolejna edycja ESEA Premier, gdzie...