Miniona kolejka League of Legends Champions Korea nieźle namieszała w zestawieniu, wszak cztery zespoły – Gen.G, DWG KIA, DRX oraz Hanwha Life Esports – posiadają taki sam bilans wygranych serii. Daje nam to spory potencjał na ciekawe spotkania i takie też będą, gdyż dzisiejsi liderzy podwójnie się ze sobą zmierzą w ramach trzeciego tygodnia LCK.

Zanim jednak do tego dojdzie, to w inauguracyjnym starciu zobaczymy ambitne Fredit BRION rzucające rękawice HLE. Ambitne, gdyż beniaminek ligi niespodziewanie pokonał w zeszłym tygodniu mistrzów świata, czyli DK. Czy był to jedynie pojedynczy przebłysk geniuszu, czy może zwiastun prawdziwej siły formacji? O tym przekonamy się na dniach. Tuż po pierwszym meczu tygodnia będziemy mieli przyjemność śledzić dwójkę ze wspomnianych liderów. Gen.G stanie bowiem w szranki z Heo "ShowMakerem" Su i spółką.

CZYTAJ TEŻ:
Liderzy przegrywają, HLE i DRX uradowane. Zmiany w tabeli LCK po drugim tygodniu

Akcja nie będzie jednak spowalniać, a wręcz przeciwnie – z każdym dniem będzie nabierała tempa. W czwartek na Summoner's Rifcie zderzą się ze sobą DRX i KT Rolster, a w piątek obrońcy tytułu LCK ponownie staną przed wymagającym rywalem w postaci HLE. Obie potyczki pomogą nam zweryfikować zespoły, które dzisiaj posiadają wynik 3-1. Czy są w stanie regularnie grać na wysokim poziomie? Czy DWG KIA nie zostało rozpracowane przez pozostałych uczestników ligi? Na te pytania odpowiedzi poznamy już w tym tygodniu.

Jeżeli mowa już o nużących pytaniach, to z nimi zmagają się bezapelacyjnie trenerzy z obozu T1. Organizacja zaliczyła falstart w sezonie, obecnie plasując się na końcu tabeli z bilansem na poziomie 1-3. Co więcej, sztab ciągle rotuje Lee "Fakerem" Sang-hyeokiem i Lee "Clozerem" Ju-hyeonem jakby testował, z którym zawodnikiem w grze radzi sobie lepiej. Do tej pory tylko forma jednego z nich w pełni zadowala. Chodzi rzecz jasna o Lee "Gumayusim" Min-hyeongu, który pomimo wielu porażek posiada dziewiąte najlepsze KDA w lidze i co rozgrywkę prezentuje solidny poziom. Warto także wspomnieć, że w niedzielę siedemnaste urodziny będzie obchodził Choi "Zeus" Woo-je. Jest to o tyle istotne, że od tego roku życia można brać udział w LCK. Czy T1 pokusi się na wykorzystanie go w serii z Afreeca Freecs? Przekonamy się już niedługo.

Harmonogram drugiego tygodnia LCK 2021 Spring:

Środa, 27 stycznia
9:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Fredit BRION BO3
12:00 DWG KIA vs Gen.G BO3
Czwartek, 28 stycznia
9:00 DRX vs KT Rolster BO3
12:00 T1 vs Liiv SANDBOX BO3
Piątek, 29 stycznia
9:00 NS RedForce vs Afreeca Freecs BO3
12:00 DWG KIA vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Sobota, 30 stycznia
9:00 Fredit BRION vs DRX BO3
12:00 Liiv SANDBOX vs Gen.G BO3
Niedziela, 31 stycznia
9:00 Afreeca Freecs vs T1 BO3
12:00 NS RedForce vs Hanwha Life Esports KT Rolster BO3

Klasyfikacja po drugiej kolejce:

# Drużyna M W P Bilans
1. Gen.G Esports 4 3 1 7 – 3
2. DWG KIA 4 3 1 6 – 4
3. Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 4 3 1 7 – 5
4. DRX 4 3 1 7 – 5
5. KT Rolster 4 2 2 5 – 5
5. NS RedForce 4 2 2 5 – 5
7. T1 4 1 3 5 – 7
8. Liiv SANDBOX 4 1 3 4 – 6
9. Afreeca Freecs 4 1 3 3 – 6
10. Fredit BRION 4 1 3 2 – 6

Mecze LCK 2021 Spring będziecie mogli oglądać z angielskim komentarzem na kanale LCK na Twitchu. Pełny harmonogram wiosennej rundy południowokoreańskich rozgrywek znajdziecie pod tym adresem.