fot. ESL/Bart Oerbekke

Pierwszy DreamHack Open w tym roku! Osiem ekip powalczy o 70 tys. dolarów

Już dziś rozpocznie się pierwszy w tym roku turniej z cyklu DreamHack Open. Ten, jak nietrudno się domyślić, rozegrany zostanie w całości w sieci i zapewni uczestnikom europejskiej dywizji łączną pulę nagród w wysokości 70 tysięcy dolarów.

Chociaż jednak dywizja jest europejska, to rywalizujące w niej drużyny już niekoniecznie. Na gościnny występ na Starym Kontynencie zdecydowali się bowiem reprezentanci Evil Geniuses, którzy po średnio udanych finałach BLAST Premier 2020 szukają okazji na pierwszy od prawie pół roku triumf. A okazja jest ku temu przednia, bo przecież DH Open to zawody, na których z reguły nie widujemy przedstawicieli ścisłej światowej czołówki. Z drugiej strony, trudno dziś EG do tejże czołówki zaliczyć – jeżeli już mielibyśmy wymienić kogoś z topu, to byłoby to BIG, piąty zespół świata i jednocześnie grupowy rywal Złych Geniuszy.


Aktualne informacje o europejskim DreamHack Open January 2021 znajdziesz w naszej relacji:


Warto będzie też śledzić wydarzenia w grupie A, bo to właśnie tam znalazło się Gambit Esports. Ekipa z regionu CIS to zwycięzca listopadowego oraz półfinalista grudniowego DreamHacka Open. Teraz Abay „Hobbit” Khassenov i jego koledzy będą chcieli udowodnić, że nie była to tylko chwilowa zwyżka formy i wydaje się, że mają na to spore szanse, zwłaszcza w swoim zbiorze. Wszystko dlatego, że do niego przydzielono również forZe, Team Spirit oraz Sprout, czyli drużyny, które dopiero co dokonały kadrowych roszad i prawdopodobnie będzie musiało minąć nieco czasu, nim ewentualnie wejdą na oczekiwany poziom.

Harmonogram fazy grupowej prezentuje się następująco:

27 stycznia
15:00 BIG vs HellRaisers BO3
15:00 FPX vs Evil Geniuses BO3
18:30 Gambit Esports vs Sprout BO3
18:30 Team Spirit vs forZe BO3
28 stycznia
15:00 mecz wygranych grupy B BO3
15:00 mecz wygranych grupy A BO3
18:30 mecz przegranych grupy B BO3
18:30 mecz przegranych grupy A BO3
29 stycznia
15:00 decydujący mecz grupy A BO3
18:30 decydujący mecz grupy B BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open January 2021 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pułkownik Ruffs nowym Zadymiarzem w Brawl Stars. Wiemy, kiedy trafi do gry

Na nowości w Brawl Stars nigdy nie mogliśmy narzekać. Nie inaczej jest i w roku 2021, gdyż już 1 lutego do gry dodany zostanie Piąty sezon karnetu zad...