STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Lanowy triumf dla 2/5 Anonymo. Turniej 2v2 od GG League już za nami

Pierwszy polski lan w 2021 roku już za nami. Dziś dobiegło końca x-kom Dell 2 versus 2 Showdown by GG League, które zakończyło się triumfem duetu reprezentantów Anonymo Esports – Pawła „innocenta” Mocka oraz Kacpra „Kylara” Walukiewicza.

Drugi dzień zmagań zainaugurowała półfinałowa potyczka pomiędzy Dominikiem „GruBym” Świderskim i Kubą „Markosiem” Markowskim a Jarosławem „pashąBicepsem” Jarząbkowskim i Januszem „Snaxem” Pogorzelskim. Ostatecznie gorzką pigułkę porażki musieli przełknąć dwaj byli reprezentanci Virtus.pro, którzy polegli w starciu z młodszymi od siebie rywalami 0:2. O wiele więcej emocji przyniósł nam drugi półfinał – w nim innocent i Kylar musieli zmierzyć się z Michałem „MICHEM” Müllerem i Pawłem „dychą” Dychą. Zwycięzców poznaliśmy dopiero po trzech mapach i okazali się nimi właśnie przedstawiciele Anonymo, zaś MICHOWI i dysze na osłodę pozostało trzecie miejsce wywalczone później przeciwko Snaxowi i pashy.

Zwieńczeniem warszawskiej imprezy był jednak wielki finał, w którym naprzeciw siebie stanęli GruBy i Markoś oraz wspomniani już innocent i Kylar. Stawką tego meczu była główna nagroda w wysokości 20 tysięcy złotych, która koniec końców padła łupem Mocka i Walukiewicza. Ci bowiem zaczęli decydujący pojedynek od w miarę bezproblemowego zwycięstwa 16:10 na aim_pistol, ale potem przyszła pora na Inferno. Tam Świderski i Markowski postawili zdecydowany opór i wydawało się nawet, że to oni będą górą. Niemniej gracze Anonymo w odpowiednim momencie przebudzili się i doprowadzili do dogrywki, by w niej przechylić potem szalę na swoją stronę wynikiem 19:17.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli nagród x-kom Dell 2 versus 2 Showdown by GG League prezentują się następująco:

1. innocent & Kylar 20 000 zł
2. GruBy & Markoś 10 000 zł
3. dycha & MICHU 6 000 zł
4. pashaBiceps & Snax 4 000 zł
5-6. F1KU & Furlan, SZPERO & ponczek 3 000 zł
7-8. Angelka & Haniaa, NEO & TaZ 2 000 zł
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Za nami 12. kolejka Ekstraklasa Games Pro. Lech goni czołówkę, Legia wciąż na szczycie

Powoli zbliżamy się do końca sezonu zasadniczego Ekstraklasa Games Pro. Dziś rozegrana została już dwunasta kolejka tych rozgrywek, a w niej głównym s...