Siódma edycja cs_summit 7 okazała się szczęśliwa dla Virtus.pro. To właśnie podopieczni rosyjskiej organizacji sięgnęli bowiem po końcowy triumf i tym samym wzbogacili się o 90 tysięcy dolarów, bo właśnie tyle wynosiła główna nagroda online'owych zawodów.

Virtusi już w fazie grupowej prezentowali się świetnie, wygrywając oba swoje mecze wynikiem 2:0. Ten sam rezultat padł także w ćwierćfinale z Ninjas in Pyjamas oraz w rozegranym dziś starciu półfinałowym z mousesports. To ostatnie było o tyle zaskakujące, że popularne Myszy w ostatnich dniach zaczęły powoli wyrastać do miana jednego z głównych faworytów imprezy, ale mimo to po zatrważająco jednostronnym boju musiały uznać wyższość VP. Równie udany marsz w międzyczasie zaliczyło Fnatic. Szwedzka ekipa, która na zawodach pojawiła się wraz z debiutującym Jackiem "Jackinho" Strömem Mattsonem również triumfowała we wszystkich wcześniejszych starciach, w tym także dość szczęśliwie w tym dzisiejszym z Heroic.

Przyszła więc pora na wielki finał, w którym spodziewać się można było dosłownie wszystkiego. Tezę tę potwierdziła zresztą pierwsza mapa, Inferno, której przebieg był niezwykle wyrównany. Żaden z zespołów nie potrafił na dłużej zdominować oponenta i zamiast tego szły one ze sobą łeb w łeb, przez co dogrywka wydawała się naprawdę realną opcją. Niemniej finalnie do niej nie doszło, bo VP rzutem na taśmę przechyliło szalę na swoją stronę wynikiem 16:14. To niepowodzenie wyraźnie podłamało Fnatic, które co prawda w pierwszej połowie na Vertigo starało się jeszcze walczyć, ale w połowie drugiej poddało się kompletnie. Gracze z Europy Wschodniej natomiast pewnie parli przed siebie i finalnie przypieczętowali zdobycie mistrzowskiego tytułu zwycięstwem 16:8. Warto odnotować, że tym samym podczas trwających tydzień zmagań nie oddali oni ani jednej mapy.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli nagród cs_summit 7 prezentują się następująco:

1. Virtus.pro 90 000 $
2. Fnatic 40 000 $
3-4. Heroic, mousesports 12 500 $
5-8. Cloud9, FURIA Esports, Ninjas in Pyjamas, OG
9-10. Dignitas VIE, MIBR
11-12. Complexity Gaming, FaZe Clan