STS
Czaru, AVEZ Esport, Ultraliga Sezon 2
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Rusza druga dywizja Ultraligi! Co czeka nas w pierwszej kolejce?

Przed nami pierwsza kolejka meczów kolejnej edycji drugiej dywizji Alior Bank Ultraligi. Zanim jednak przejdziemy do omawiania poszczególnych spotkań, przypomnijmy kilka zmian organizacyjnych, które zaszły w porównaniu z poprzednim sezonem. Przede wszystkim zamiast ośmiu drużyn w rozgrywkach weźmie udział sześć formacji. Zmianom uległ też system awansów i spadków z Ultraligi, co oznacza, że w tym […]

Przed nami pierwsza kolejka meczów kolejnej edycji drugiej dywizji Alior Bank Ultraligi. Zanim jednak przejdziemy do omawiania poszczególnych spotkań, przypomnijmy kilka zmian organizacyjnych, które zaszły w porównaniu z poprzednim sezonem.

Przede wszystkim zamiast ośmiu drużyn w rozgrywkach weźmie udział sześć formacji. Zmianom uległ też system awansów i spadków z Ultraligi, co oznacza, że w tym roku zobaczymy tylko jeden Turniej Promocyjny, który w dodatku odbędzie się dopiero pod koniec sezonu letniego. O co zatem zaplecze LoL-owej Ekstraklasy będzie walczyć na wiosnę? Otóż o punkty, które zadecydują o tym, kto pojawi się w słynnych „relegacjach”, a kto będzie musiał obejść się smakiem. Zaniepokojonych zmianami chciałbym jednak uspokoić – w lidze wciąż obowiązywać będzie podział na fazę zasadniczą i pucharową, a prawa do transmisji rozgrywek pozostały otwarte.

Niestety, liczne zmiany nie zostały przez polską społeczność przyjęte z entuzjazmem. Na Twitterze czy Facebooku głównie narzekano na brak stawki i fatalny harmonogram. Okazuje się bowiem, że podobnie jak kilka miesięcy temu, terminy spotkań nakładają się na siebie, przez co liga jest niezwykle trudna do śledzenia.

Zostawiamy jednak w tyle wątpliwości i nieporozumienia i skupmy się na nadchodzących pojedynkach. Już dziś o 19:00 na inaugurację ligi swoje mecze rozegrają: 7more7 Pompa Team Academy z piratesports, Dom Spokojnej Starości z NRAX Esport, oraz Nordis Team z PRIDE ESCA Academy. Z racji na kaliber nazwisk uczestników, z powyższych meczów najciekawiej zapowiada się drugi ze wspomnianych pojedynków. Skład DSS z pewnością znany jest każdemu fanowi polskiej sceny – w poprzedniej edycji drugiej Ultraligi występował jako Team ESCA Gaming. Krystian „Czaru” Przybylski, Dawid „Dawidsonek” Trojanowski oraz Patryk „Bolszak” Jażdżewski po raz kolejny rzucą wyzwanie LoL-owym świeżakom.

Druga runda spotkań czeka nas o 20:00. Pompa podejmie NRAX, piratesports zagra z PRIDE ESCA Academy, a Dom Spokojnej Starości powalczy z  Nordis Teamem. Na papierze najbardziej wyrównany będzie pojedynek Piratów z PRIDE ESCA, ale show z pewnością skradnie Pompa i NRAX. Nowy skład Pompy wydaje się być faworytem, ale mocne zestawienie NRAX-u na dolej alei (Patryk „Biosun” Kołkiewicz i Kuba „iGepard” Kowasz) może postraszyć ekipę Adriana „adriana” Jackowskiego.

Na kilka godzin przed startem drugiej dywizji Ultraligi niczego nie możemy być pewni. Forma wszystkich uczestników to jedna wielka niewiadoma, a jakiekolwiek przewidywania mogą się szybko przeterminować. Nie pozostaje nam więc nic innego, niż zapiąć pasy i cieszyć się kolejną dawką Ligi Legend. Transmisje z meczów odbywać się będą na platformie twitch.tv, m.in. na kanałach Ligi Grimm, uGaming, czy pirateports.  

Tak prezentuje się dzisiejszy harmonogram spotkań:

1 lutego
19:00 7more7 Pompa Team Academy vs piratesports logo piratesports BO1
19:00 Dom Spokojnej Starości vs NRAX Esport BO1
19:00 Nordis Team vs PRIDE ESCA Academy BO1
20:00 7more7 Pompa Team Academy vs NRAX Esport BO1
20:00 Dom Spokojnej Starości vs Nordis Team BO1
20:00 piratesports piratesports logo vs PRIDE ESCA Academy BO1
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jactroll

Misfits Premier, G2 Arctic i nie tylko przed próbą obrony lidera. Oto rozkład jazdy Polaków na ten tydzień

Przed nami kolejny tydzień pełen europejskich rozgrywek w League of Legends. Minione dni okazały się dosyć udane dla Polaków w ligach regionalnych, ja...