Poprzednia kolejka League of Legends Champions Korea wyjaśniła parę niepewnych kwestii. Jedną z nich był ścisk na fotelu lidera, wszak przed jej startem zasiadały na nim aż cztery formacje. Dzisiaj na pierwszym miejscu samodzielnie królują mistrzowie świata, czyli DWG KIA. Nie jest to jednak czas na opuszczanie gardy a wręcz przeciwnie. Tuż za nimi trójka pretendentów do tronu czyha na swoją szansę wejścia wyżej, a jeden z nich, DRX, będzie miał bezpośrednią okazję urwać punkty liderowi już w tym tygodniu. Co w takim razie czeka nas w najbliższej kolejce LCK?

Zainauguruje ją jedna z popularniejszych organizacji w lidze, czyli T1. Środowe spotkanie z pewnością zbierze sporą liczbę osób przed monitorami, głównie ze względu na mierną sytuację w tabeli. Bilans 2-4 i ósma lokata, która nie umożliwia występu w play-offach, niewątpliwie nie cieszy Lee "Fakera" Sang-hyeoka i spółki. W samych szeregach formacji co mecz dochodzi do zmian. Sztab szkoleniowy stara się znaleźć najskuteczniejszą piątkę do wygrywania, jednakże do tej pory idzie mu to dosyć przeciętnie. Może czas na przełamanie? Trudno będzie o lepszą okazję, gdyż T1 dzisiaj zmierzy się z Nongshim RedForce, a w sobotę podejmie Fredit BRION. Obaj rywale na chwilę obecną posiadają w sumie zaledwie cztery wygrane.

CZYTAJ TEŻ:
Afreeca Freecs odbija się od dna, DWG KIA jedynym liderem po trzeciej kolejce LCK

W tym tygodniu czeka nas także masa ciekawych meczów na szczycie. Trzy zespoły posiadają wynik 4-2 w tabeli, a dwa z nich zderzą się ze sobą bezpośrednio. Mowa tutaj o środowej serii Gen.G z DRX. Obie formacje charakteryzuje świetna gra zespołowa, jednakże obie zaliczyły już niejedno potknięcie w tym sezonie. Trenerzy mają więc co analizować i co naprawiać w grze swoich podopiecznych. Którzy spiszą się jednak lepiej? Na to odpowiedź poznamy już za parę godzin.

Skoro już mowa o DRX to nie sposób nie wspomnieć o meczu z DWG KIA, który zdecydowanie jest spotkaniem kolejki. Kim "Canyon" Geon-bu i spółka prezentują formę podobną do tej z czasów zeszłej jesieni, kiedy to zdobyli Puchar Przywoływacza. Jak jednak pokazali reprezentanci Fredit BRION, obrońcy tytułu LCK nie są nietykalni i da się im ukraść punkty, zwłaszcza kiedy ich garda jest zbytnio opuszczona. Na szczęście dla fanów DK, to starcie będzie miało miejsce dopiero w niedzielę, a już w piątek zespół będzie mógł się rozgrzać, podejmując mizerne do tej pory Liiv SANDBOX.

Harmonogram czwartego tygodnia LCK 2021 Spring:

Środa, 3 lutego
9:00 T1 vs NS RedForce BO3
12:00 Gen.G vs DRX BO3
Czwartek, 4 lutego
9:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Afreeca Freecs BO3
12:00 Fredit BRION vs KT Rolster BO3
Piątek, 5 lutego
9:00 Liiv SANDBOX vs DWG KIA BO3
12:00 Gen.G vs NS RedForce BO3
Sobota, 6 lutego
9:00 T1 vs Fredit BRION BO3
12:00 KT Rolster vs Afreeca Freecs BO3
Niedziela, 7 lutego
9:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Liiv SANDBOX BO3
12:00 DWG KIA vs DRX BO3

Klasyfikacja po trzeciej kolejce:

# Drużyna M W P Bilans
1. DWG KIA 6 5 1 10 – 4
2. Gen.G Esports 6 4 2 10 – 5
3. Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 6 4 2 9 – 7
4. DRX 6 4 2 9 – 8
5. Afreeca Freecs 6 3 3 7 – 6
6. KT Rolster 6 3 3 7 – 7
6. NS RedForce 6 3 3 7 – 7
8. T1 6 2 4 7 – 9
9. Liiv SANDBOX 6 1 5 4 – 10
10. Fredit BRION 6 1 5 3 – 10

Mecze LCK 2021 Spring będziecie mogli oglądać z angielskim komentarzem na kanale LCK na Twitchu. Pełny harmonogram wiosennej rundy południowokoreańskich rozgrywek znajdziecie pod tym adresem.