STS
fot. Illuminar Gaming

IHG przegrywa po raz pierwszy w 2021, a GMG nadal szuka swojej tożsamości w Ultralidze

Za nami naprawdę ekscytujący dzień zmagań w piątym sezonie Alior Bank Ultraligi. Sytuacja w tabeli powoli zaczyna się wyjaśniać, a zgromadzone punkty odzwierciedlać faktyczną siłę polskich zespołów. Podsumujmy więc wszystko, co mogliśmy zobaczyć dziś na antenie Polsat Games!

Zaczęło się tak, jak chyba każdy się spodziewał. AGO ROGUE wprost przejechało się po Teamie ESCA Gaming, który został zniszczony niemal na każdej płaszczyźnie. Od rozegrania fazy linii, przez kontrolę obiektów neutralnych, po walki drużynowe – w każdym z tych aspektów akademia Łotrzyków była po prostu lepsza. Dzięki temu zwycięstwu RGO zapewniło sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli, a ESCA przesunęła się na piątą lokatę.

Po takiej rozgrzewce chyba wszyscy byli spragnieni ciekawego i wyrównanego LoL-a. Wszystko to dostarczyli nam gracze Illuminar Gaming oraz 7more7 Pompa Teamu, którzy co prawda czekali kilkanaście minut, żeby się rozkręcić, ale kiedy już weszli na właściwe tory, to nie sposób było oderwać oczu sprzed ekranu. Cuda na Udyrze wyczyniał Marcin „behave” Pawlak i nawet utracony Elder na rzecz Wojciecha „papatabachiego” Kruzy nie pokrzyżował planów ekipy prowadzonej przez Adriana „Zeturala” Dziadkowca. Pierwsze w historii zwycięstwo Udyra w mistrzostwach Polski i pierwsza w tym sezonie porażka IHG sprawiły, że na długo zapamiętamy to spotkanie.

Po derbach w czubie tabeli przyszedł czas na derby zespołów znajdujących się po przeciwnej stronie stawki. Zarówno zawodnicy Gentlemen’s Gaming, jak i devils.one bardzo liczyły na zwycięstwo, bo ich perspektywy na awans do fazy play-off z tygodnia na tydzień słabły. Po niezwykle chaotycznym i szarpanym meczu lepsi okazali się reprezentanci DV1, dzięki czemu ich niechlubna seria trzech porażek z rzędu została przerwana. A co z Gentlemanami? No cóż, raczej nikt nie chciałby być w ich skórze. Zero zwycięstw i dzielenie ostatniego miejsca w tabeli z Komil & Friends z pewnością działa deprymująco na ambitny skład GMG. Na domiar złego formację nadal kąsają te same demony, choć trzeba przyznać, że dziś kilkukrotnie zdołali pokiereszować młode Diabły.

Ostatnim dzisiejszym meczem był pojedynek K1CK Neosurf z Komil & Friends, który był debiutem nowego, ulepszonego składu KNF. Poprawę w grze widać było gołym okiem, ale to wciąż było za mało, by powstrzymać rozpędzone K1CK. Ekipa Łukasza „Puki Style’a” Zygmunciaka zanotowała kolejny triumf, dzięki któremu przesunęła się na czwarte miejsce w tabeli. Z kolei Pokerzyści nadal są „czerwoną latarnią”, ale jeśli w szybkim tempie będą się rozwijać, to niewykluczone, że urwą jedno czy dwa zwycięstwa faworyzowanym przeciwnikom. Na awans do play-offów pewnie jest już za późno, ale fakt, że w końcu mamy osiem, a nie siedem kompetentnych drużyn w Ultralidze, niezmiernie cieszy.

Oto wyniki dzisiejszych spotkań:

2 lutego
17:30 Team ESCA Gaming 0:1 AGO ROGUE BO1
18:30 Illuminar Gaming 0:1 7more7 Pompa Team BO1
19:30 Gentlemen’s Gaming 0:1 devils.one BO1
20:30 K1CK Neosurf 1:0 Komil & Friends BO1

Tak prezentuje się ligowa tabela:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 5 5 0 100%
2. 7more7 Pompa Team 5 4 1 80%
2. Illuminar Gaming 5 4 1 80%
4. K1CK Neosurf 5 3 2 60%
5. devils.one 5 2 3 20%
5. Team ESCA Gaming 5 2 3 20%
7. Gentlemen’s Gaming 5 0 5 0%
7. Komil & Friends 5 0 5 0%
Legenda:
 Awans 2. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans 1. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne mecze Ultraligi ruszają jutro o 17:30, kiedy Team ESCA Gaming podejmie K1CK Neosurf. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tego sezonu Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Skład może nowy, ale wyniki po staremu. Komil & Friends przegrywa z K1CK Neosurf

Komil & Friends w końcu zdecydowało się wymienić skład w rozgrywkach piątego sezonu Alior Bank Ultraligi, ale nowa piątka zaliczyła falstart. K1CK...