STS
fot. AGO ROGUE

Szóste zwycięstwo AGO i szósta porażka Gentlemen’s Gaming. Na krańcach tabeli Ultraligi bez zmian

Pewne rzeczy na świecie po prostu się nie zmieniają. Dobrym przykładem tego zjawiska są tegoroczne wyniki AGO ROGUE i Gentlemen’s Gaming w piątym sezonie Alior Bank Ultraligi. Włączając w rachunek dzisiejszą kolejkę spotkań, RGO do tej pory meczu nie przegrało, a GMG nadal nie zaznało smaku zwycięstwa.

AGO ROGUE 1:0 Gentlemen’s Gaming
Sinmivak
Renekton
HeSSZero
Gragas
Lurox
Taliyah
Jenxas
Skarner
Chres
Orianna
Chosii
Qiyana
Lucker
Kai’Sa
Yashiro
Ashe
Pyrka
Nautilus
Calmsky
Lux

Taktyczne szachy rozpoczęte w fazie wyboru bohaterów tym razem nie zakończyły się na drafcie. Zawodnicy AGO dostrzegając zagrożenia płynące ze strony kompozycji GMG zdecydowali się na niestandardowe przypisanie zawodników do linii – na topa powędrował Chres „Chres” Laursen, a Jakub „Sinmivak” Rucki zameldował się na środkowej alei. Ta decyzja niemal od razu przyniosła wicemistrzom Polski korzyści. Podopieczni Johana „Klaja” Olssona co chwila zdobywali eliminacje i dość prędko wypracowali sobie znaczną przewagę w złocie.

Gentlemani wiedzieli, że jeśli ten stan gry będzie trwał, to nie ma dla nich nadziei. Potrzeba znalezienia aktywności dała o sobie znać w piętnastej minucie, kiedy zawodnicy GMG wykluczyli Chresa i poważnie zagrozili życiu Sinmivaka. To jednak wciąż było za mało, a kolejne wieże i obiekty neutralne wpadały na konto AGO.

Warto wspomnieć, że mecz umilił nam mały jubileusz. W 21. minucie meczu, w trakcie jednej z większych walk drużynowych Damian „Lucker” Konefał sięgnął po swoje 400. zabójstwo w Ultralidze (sumując wyniki z każdego sezonu)! Koledzy z drużyny uczcili sukces strzelca zdobyciem Barona Nashora, co przypieczętowało los Gentlemanów. W 29. minucie było już po wszystkim i AGO dopisało szóste zwycięstwo do swojego konta.

Przed nami ostatnie spotkanie w ramach trzeciego tygodnia Ultraligi. W następnym meczu zmierzą się ze sobą gracze devils.one i Illuminar Gaming, a ich pojedynek będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic wchodzi na scenę VALORANTA – i to z przytupem

Ogromna lista uznanych organizacji, które zaznaczyły swoją obecność na scenie VALORANTA, powiększyła się. I to o formację nie byle jaką, bo dziś narod...