STS
fot. devils.one/Wiki Wójcik

Illuminar podnosi się po porażce z Pompą i pokonuje devils.one w Ultralidze

Po wczorajszej porażce Illuminar Gaming z 7more7 Pompa Teamem w Alior Bank Ultralidze wielu kibiców polskiej sceny zastanawiało się, czy było to tylko potknięcie, czy początek kłopotów formacji Mateusza „Czajka” Czajki. Dziś zawodnicy IHG rozwiali wszystkie wątpliwości dotyczące ich dyspozycji i bez większych problemów pokonali devils.one.

Illuminar Gaming 1:0 devils.one
Melonik
Gragas
sheru
Gangplank
papatabachi
Pantheon
Diagu
Lillia
Czajek
Orianna
Kralzer
Syndra
Odi11
Kai’Sa
ZAMULEK
Xayah
Czypsy
Rell
Slipper
Alistar

IHG od pierwszych minut uderzyło w dolną aleję. Pierwszy gank odbył się już w czwartej minucie i dobra współpraca między Wojciechem „papatabachim” Kruzą a Adrianem „Odim11” Krukiem oraz Kacprem „Czypsym” Zaparuchą zaowocowała przelaniem pierwszej krwi. Jednak kiedy papatabachi po raz kolejny spróbował wspomóc swoich sojuszników, gracze devils.one wykazali się naprawdę dobrym wyczuciem czasu. Dzięki dobrej rotacji Jakuba „Kralzera” Tylmana na konto Syndry trafiły dwie eliminacje i plan Illuminar na pierwsze minuty meczu został zaburzony. Przez kilka kolejnych minut devils.one było w stanie rywalizować z IHG jak równy z równym. Świetne Kanonady dogrywał Dawid „sheru” Wojewoda, a Dominik „ZAMULEK” Biela raz po raz wiązał przeciwników swoimi piórkami.

W kryzysowych momentach kluczową rolę w szeregach IHG grał Czypsy, którego inicjacje zapewniały systematyczny przyrost eliminacji. Beneficjentem bonusowego złota był głównie Czajek, którego Orianna dość prędko stała się realnym zagrożeniem dla podopiecznych Kaspra „Kaspersky’ego” Gutkowskiego.

Wszystko posypało się w 25. minucie, kiedy zawodnicy DV1 popełnili szereg błędów indywidualnych. Najpierw wyłapać dał się Kralzer, potem ZAMULEK, a finalnie nawet sheru. Ceną za nonszalanckie ruchy po mapie było oddanie wzmocnienia Barona Nashora, dzięki któremu Illuminar powróciło na zwycięski szlak. Ostatnia walka z 35. minuty przypieczętowała los Diabłów, których baza legła w gruzach kilka sekund później.

To już koniec meczów Ultraligi w tym tygodniu. Kolejne gry ruszają dopiero w przyszły wtorek od 17:30, a na pierwszy ogień pójdą zawodnicy 7more7 Pompa Teamu i K1CK Neosurf. Transmisja na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szóste zwycięstwo AGO i szósta porażka Gentlemen's Gaming. Na krańcach tabeli Ultraligi bez zmian

Pewne rzeczy na świecie po prostu się nie zmieniają. Dobrym przykładem tego zjawiska są tegoroczne wyniki AGO ROGUE i Gentlemen's Gaming w piątym sezo...