STS
fot. FURIA Esports

Czekał, czekał i się doczekał. Junior zadebiutuje w FURII podczas IEM Katowice

Cierpliwość to cecha, która w wielu życiowych sytuacjach okazuje się bezcenna. Coś o tym wie Paytyn „Junior” Johnson – zawodnik FURII, który nie ze swojej winy przegapił dwie okazje do debiutu w koszulce z czarną panterą, ale w myśl powiedzenia „do trzech razy sztuka”, wreszcie dopnie swego.

Dziś mija dokładnie miesiąc, odkąd Amerykanin oficjalnie zamienił Triumph na FURIĘ. Niestety, od czasu głośnego transferu snajper mecze swojej nowej drużyny oglądał jedynie na internetowych transmisjach, bo problemy wizowe uniemożliwiły mu podróż do Europy, gdzie podopieczni Nicholasa „guerriego” Nogueiry rozpoczynali sezon. Wobec absencji Juniora okazję do debiutu otrzymał Lucas „honda” Honda, domyślnie szósty zawodnik składu. Brazylijczyk rozegrał łącznie sześć spotkań w ramach finałów cyklu BLAST Premier oraz cs_summit 7. Jak na swoje nikłe międzynarodowe doświadczenie honda nie spisał się najgorzej, jednak nie było cienia wątpliwości, że będzie musiał ustąpić placu Johnsonowi, gdy ten tylko będzie do dyspozycji.

Ku uciesze kolegów Junior w końcu pokonał wszystkie biurokratyczne przeszkody i wsiadł na pokład samolotu na Stary Kontynent. Jak we wczorajszej rozmowie z MGG Brasil poinformował guerri, do zamiany zawodników dojdzie już przy najbliższej okazji, a więc podczas Intel Extreme Masters Katowice 2021. FURIA jest jedną z ośmiu formacji, które czekają na przeciwników w głównym etapie turnieju startującym 18 lutego. Drugą połowę uczestników imprezy wyłoni faza play-in zaplanowana na 16 i 17 lutego.

Sześcioosobowy skład FURII Esports prezentuje się następująco:

  • Yuri „yuurih” Santos
  • Andrei „arT” Piovezan
  • Vinicius „VINI” Figueiredo
  • Kaike „KSCERATO” Cerato
  • Paytyn „junior” Johnson
  • Lucas „honda” Honda
  • Nicholas „guerri” Nogueira – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Katowice. Miasto wydarzeń

Kiedyś Katowice przodowały w ilości wydobytych ton węgla, dziś błyszczą w rankingach podsumowujących wyjątkowe wydarzenia kulturalne i biznesowe. Boga...