STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Izako Boars i nowy skład Illuminar dwa kroki od triumfu w ESEA Cash Cup

Można by się spodziewać, że niedziela będzie dla rodzimych formacji okazją do odpoczynku po rozgrywanych w dni powszednie meczach o punkty. Ale nie – dziś w akcji zobaczymy zarówno Izako Boars, jak i nowy skład Illuminar Gaming, które powalczą o triumf w ESEA Cash Cup.

Zacznijmy od Illuminar, którego powrót na scenę wywołał spore poruszenie. Rodzima organizacja zbudowała zupełnie nowy zespół złożony z doświadczonych zawodników. Czy to słuszna droga? Dopiero się okaże, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że Dominik „GruBy” Świderski i spółka jak na razie w rozgrywkach ESEA nie ponieśli jeszcze porażki, ogrywając m.in. uMx Gaming oraz Entropiq. Dziś jednak na ich drodze stanie rywal o wiele bardziej wymagający. Mowa tutaj o FATE Esports, które jeszcze do niedawna znajdowało się nawet w czwartej dziesiątce światowego rankingu. To jednak przeszłość, bo w szeregach Bułgarów ostatnimi czasy także doszło do wielu zawirowań kadrowych, a to oznacza, że iHG wcale nie będzie bez szans o ile wykorzysta wszystkie swoje atuty.

CZYTAJ TEŻ:
kuben ponownie wystąpi podczas polskiej transmisji z IEM Katowice

Równolegle boje toczyć będą Izako Boars. Podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego w przeciwieństwie do swoich rodaków z Illuminar nie musieli przebijać się przez poprzednie etapy drabinki, bo podobnie jak wspomniane już FATE otrzymali bezpośrednie zaproszenie do półfinału. Teraz pozostało zrobić z owego zaproszenia pożytek. Przeszkodzić w tym Polakom spróbuje francuski miks DBL Poney, którego częścią są m.in. przesiadujący na ławce rezerwowych G2 Esports Audric „JaCkz” Jug oraz związani w przeszłości z tą formacją Alexandre „bodyy” Pianaro i Lucas „Lucky” Chastang. Nazwiska niezłe, pytanie tylko, czy przełożą się na niezłą grę – zwłaszcza w obliczu naprawdę dobrej ostatnimi czasy formy Dzików.

Lista najciekawszych niedzielnych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

8 lutego
16:00 Illuminar Gaming vs FATE Esports BO3 transmisja
16:00 Izako Boars vs DBL Poney BO3 transmisja
19:00 finał ESEA Cash Cup (Illuminar/Izako Boars) BO3  

Zwycięzca zaplanowanego na godzinę 19:00 finału wzbogaci się o 3 tysiące euro, podczas gdy przegrany zgarnie nagrodę pocieszenia w wysokości 1 tysiąca. Z kolei drużyny, które odpadną w półfinale, zakończą zmagania w ramach ESEA Cash Cup z pustymi rękami.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Emocje na Summoner's Rifcie, ale też poza nim. Czwarty tydzień LEC zakończony

Pierwsza połowa fazy zasadniczej League of Legends European Championship zakończona. Trochę się naczekaliśmy na rozstrzygnięcie sobotnich meczów przez...