STS
fot. Wisła All iN!/Jeremi Śpiewak

Wisła poznała grupowych rywali podczas FIFAe Club World Cup 2021

Pod koniec stycznia kibice Wisły All in! Games Kraków mogli świętować historyczny sukces, jakim był awans na FIFAe Club World Cup 2021. Teraz natomiast, na niespełna tydzień przed startem imprezy, Biała Gwiazda poznała grupowych rywali.

Jakub „cynaide” Mikołajewski i Bartosz „bejott” Jakubowski swoją przygodę z Klubowymi Mistrzostwami Świata w FIFA 21 rozpoczną od pojedynku z Astralis. A warto pamiętać, że barw duńskiej organizacji bronią mistrz świata z 2014 roku, August „Agge” Rosenmeier oraz Fatih „Üstun” Üstün, czyli siódmy obecnie gracz światowego rankingu. Wyraźnie widać więc, że ogranie formacji z północy Europy nie będzie łatwym zadaniem. A przecież to dopiero początek, bo potem Wiślacy rywalizować będą także m.in. Mkers oraz AC Monza Esports.

Niemniej ciekawie powinno być w grupie B, gdzie trafiły na siebie m.in. Manchester City Esports, Teamu Gullit oraz RBLZ Gaming. Tę ostatnią ekipę wielu kojarzyć może z uwagi na osobę Andersa „Vejrganga” Vejrganga, 14-latka, który w lidze weekendowej zanotował serię 535 zwycięstw. Jego jednak na turnieju nie zobaczymy z uwagi na zbyt młody wiek. Tak czy inaczej, ostatecznie po cztery najlepsze drużyny z każdego ze zbiorów zapewnią sobie awans do rozgrywanej w drabince pojedynczej eliminacji fazy pucharowej.

Podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A

Grupa B

Astralis Mav3ricks Gaming Club Genoa eSports Team Gullit
Mkers AC Monza Esports Team Hmble Manchester City Esports
Movistar Riders FC Schalke 04 NOM Gaming RBLZ Gaming
Wisła All in! Games Kraków Zeta Gaming

FIFAe Club World Cup 2021 rozegranie zostanie między 24 a 28 lutego i transmitowane będzie pod tym adresem. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 245 tysięcy dolarów i rozdzielona zostanie między najlepsze ekipy z pięciu regionów, w których toczyć się będą zmagania.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ruszają zapisy do Wingman Katowice 2v2, do wygrania nagrody rzeczowe o wartości 4 tysięcy złotych

Intel Extreme Masters Katowice 2021 to czas, w którym wielu graczy zaczyna czuć, że sami chętnie włączyliby się do gry o większą stawkę. Też tak macie...