STS
byali Virtus.pro EPICENTER
fot. EPICENTER

StylDunów krok bliżej ESL Mistrzostw Polski. Trzy ekipy z awansem do zamkniętych eliminacji

Pierwsze otwarte eliminacje do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 to już historia. Dziś po awans do eliminacji zamkniętych sięgnęły trzy ekipy i nie będziemy was trzymać w niepewności – wśród nich nie zabrakło faworytów publiczności, czyli StyluDunów.

Naszpikowany naprawdę mocnymi nazwiskami miks ani wczoraj, ani dziś nie doznał goryczy porażki – ba, nie stracił nawet mapy. A przecież na ostatniej prostej nie miał wcale tak łatwo, bo sobotnie zmagania kończył meczem z Tarczyński Protein Teamem, dziś zaś w decydującym spotkaniu górnej drabinki musiał poradzić sobie z piratesports. Niemniej Piraci dokonali tego, co wcześniej nie udało się nikomu, czyli urwali Pawłowi „byaliemu” Bielińskiemu i spółce aż 10 rund. Marne to jednak pocieszenie, bo koniec końców wygrana i tak trafiła w ręce StyluDunów, który jako pierwszy zapewnił sobie miejsce w etapie zamkniętym.

CZYTAJ TEŻ:
50 tysięcy złotych i prawo do walki o ESL One Cologne. Nadchodzi nowy sezon ESL Mistrzostw Polski

Nieco bardziej napocić się musieli reprezentanci Dr Pepper Teamu. Ekipa, którą niedawno zasilili Thomas „Viper” Biernacki i Maciej „Destroj” Deorocki, mierzyła się z Olejem Napędowym. I chociaż w tym wypadku również oglądaliśmy tylko dwie mapy, to pierwsza z nich nieco się przedłużyła, bo Destroj i spółka wygraną mogli świętować dopiero po dogrywce. Ta nie była im potrzeba później, bo drugą potyczkę zamknęli pogromem 16:3. Z kolei ON oraz wspomniane wcześniej piratesports spotykał się ze sobą w finale drabinki dolnej, który zakończył się wynikiem 2:1. Wynikiem korzystnym dla podopiecznych szczecińskiej organizacji.

Lista zaproszonych ekip prezentuje się następująco:

Anonymo Esports AVEZ Esport Dr Pepper Team
HONORIS Illuminar Gaming PGE Turów Zgorzelec
piratesports StylDunów Śląsk Wrocław Esports

Do powyższej dziewiątki dołączą trzy drużyny wyłonione na drodze drugiego otwartego turnieju eliminacyjnego. Same zamknięte eliminacje do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 odbędą się 1 i 2 marca, zaś podczas nich będzie można wywalczyć cztery przepustki do fazy zasadniczej wiosennej odsłony ESL MP.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ByuN

Znamy wszystkich uczestników fazy grupowej IEM Katowice 2021 w StarCraft II

Za nami dwa pierwsze dni zmagań StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021. Były to dni, podczas których szesnastu graczy walczyło o p...