fot. ESL/Timo Verdeil

Dzień niespodzianek na IEM Katowice! G2 i Vitality poza turniejem, Astralis pokonane przez Spirit

Ostatni dzień fazy grupowej Intel Extreme Masters Katowice 2021 obfitował w niespodzianki – niektóre z nich naprawdę dużego kalibru. Mimo wszystko jednak poznaliśmy finałową szóstkę, która już pod koniec przyszłego tygodnia rozpocznie zmagania w play-offach.

W owej szóstce nie znalazły się, co ciekawe, ani G2 Esports, ani też Team Vitality. Nikola „NiKo” Kovač i jego koledzy w decydującym meczu dolnej drabinki grupy B co prawda przeciwstawili się Gambit Esports, ale opór ten nie był wystarczający, by móc pomarzyć o korzystnym rezultacie. Ostatecznie więc to piątka z regionu CIS była górą, zamykając całe starcie wynikiem 2:0. Z kolei Vitality zostało odprawione z kwitkiem przez Virtus.pro, które napędzane było świetną grą Dzhamiego „Jame” Aliego. Rosjanin ogólnie miał dziś dobry dzień, bo kilka godzin później znacząco przyczynił się do triumfu nad FURIĄ Esports, który ostatecznie przesądził o awansie VP do fazy pucharowej. Brazylijczykom nie pomógł nawet fakt, że wcześniej rozprawili się z FaZe Clanem – Virtusi byli zwyczajnie zbyt mocni.

Niemniej wspomniane już Vitality nie było jedynym faworytem, który w niedzielę zawiódł. Poniżej oczekiwań spisało się także Astralis, które co prawda nie musiało drżeć o miejsce w play-offach, bo to zapewniło sobie już wcześniej, ale walczyło o bezpośredni awans do półfinału. I walkę tę przegrało, uznając wyższość Teamu Spirit. Jest to o tyle szokujące, że liderzy rankingu HLTV na trzeciej, decydującej mapie, jaką był Dust2, zostali rozgromieni aż 1:16! Od ćwierćfinału swoją przygodę z fazą pucharową zacznie też Natus Vincere. Oleksandr „s1mple” Kostyliev i spółka jak burza przeszli przez kolejne spotkania, ale w końcu trafiła kosa na kamień. Kamieniem tym okazał się Team Liquid, który postawił NAVI naprawdę zdecydowany opór, a na Inferno po dwóch dramatycznych dogrywkach przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Komplet niedzielnych wyników prezentuje się następująco:

21 lutego

2. runda drabinki przegranych grupy B

12:00 FaZe Clan 1:2 FURIA Esports Mirage 8:16
Overpass 16:14
Train 4:16
12:00 Virtus.pro 2:0 Team Vitality Inferno 19:17
Overpass 16:12

Finał drabinki wygranych grupy A

15:35 Astralis 1:2 Team Spirit Inferno 16:11
Train 13:16
Dust2 1:16

Finał drabinki przegranych grupy A

15:35 Gambit Esports 2:0 G2 Esports Vertigo 16:11
Dust2 16:11

Finał drabinki wygranych grupy B

19:10 Team Liquid 2:1 Natus Vincere Overpass 16:14
Dust2 7:16
Inferno 22:19

Finał drabinki przegranych grupy B

19:10 Virtus.pro 2:0 FURIA Esports Overpass 16:14
Mirage 16:10

Po więcej informacji na temat turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której można przejść po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
byali Virtus.pro EPICENTER

StylDunów krok bliżej ESL Mistrzostw Polski. Trzy ekipy z awansem do zamkniętych eliminacji

Pierwsze otwarte eliminacje do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 to już historia. Dziś po awans do eliminacji zamkniętych sięgnęły trzy ekipy i nie bę...