fot. ESL/Stephanie Lieske

Astralis odzyskuje prowadzenie w rankingu HLTV, Spirit po raz pierwszy w dziesiątce

Ostatnie dni na scenie CS:GO należały do Intel Extreme Masters Katowice 2021. Rozstrzygnięcia, które zapadły w etapie play-in oraz pierwszej części głównego turnieju odbiły się na dzisiejszym notowaniu rankingu drużyn publikowanym przez redakcję HLTV.

Na jego czoło ponownie wysunęło się Astralis, choć wymiana pozycji z Natus Vincere nie jest uwarunkowana wynikami w IEM Katowice, jako że obie formacje solidarnie zameldowały się w ćwierćfinale. Wschodnioeuropejska piątka straciła fotel lidera, bo pełnemu przedawnieniu uległy punkty zdobyte przez nią podczas zeszłorocznej edycji zmagań, którą zresztą w pięknym stylu wygrała. W czołowej dziesiątce są natomiast i takie ekipy, których wysoka forma w trakcie omawianego turnieju popchnęła je w górę zestawienia. Mowa tu o Teamie Liquid i Teamie Spirit, a więc duecie półfinalistów – Liquid zaliczyło awans na piątą lokatę, z kolei Spirit przesunęło się na siódme miejsce, najwyższe w swojej historii. Z drugiej strony nieobecne w play-offach IEM-a Heroic i Complexity Gaming zanotowały lekkie spadki, choć w przeciwieństwie do Evil Geniuses czy G2 Esports są jeszcze w top 10.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl

Po polskiej stronie rankingu jest tylko jeden zespół, który występem na prestiżowej imprezie mógł zagwarantować sobie spory zastrzyk punktowy. Wisła All in! Games Kraków co prawda odpadła już w przedbiegach, jednak mimo to poprawiła się o siedem pozycji. Zielone strzałki znajdziemy też przy nazwach Anonymo Esports i x-komu AGO, które zostały sklasyfikowane o odpowiednio trzy i osiem lokat wyżej aniżeli przed tygodniem. Reszta przedstawicieli krajowego podwórka w nowej aktualizacji wyszła na minus. Dwucyfrowe straty odnotowały Illuminar Gaming, HONORIS, MAD DOG’S PACT, Pompa Team, a także Tarczyński Protein Team. W dół, ale „tylko” o kilka szczebli, powędrowały też Izako Boars oraz StylDunów.

Pierwsza dziesiątka ostatniego notowania oraz pozycje polskich składów wyglądają następująco:

1 1. Astralis 904 pkt
1 2. Natus Vincere 849 pkt
3. Team Vitality 565 pkt
4. BIG 536 pkt
2 5. Team Liquid 446 pkt
1 6. Virtus.pro 419 pkt
9 7. Team Spirit 343 pkt
2 8. Heroic 343 pkt
1 9. Complexity Gaming 297 pkt
1 10. FURIA Esports 286 pkt
3 40. Anonymo Esports 43 pkt
2 46. Izako Boars 34 pkt
8 51.  x-kom AGO 33 pkt
5 52.  StylDunów 32 pkt
7 69. Wisła All in! Games Kraków 22 pkt
20 74. Illuminar Gaming 20 pkt
15 77. HONORIS 20 pkt
13 79. MAD DOG’S PACT 19 pkt
10 108. Pompa Team 13 pkt
16 159. Tarczyński Protein Team 4 pkt

Pełną wersję aktualnego rankingu można zobaczyć tutaj. Kolejne notowanie już 1 marca.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wraca największa liga F1 w Polsce. Zapowiedziano drugi sezon Polish F1 Series

– Z tego miejsca możemy obiecać, że drugi sezon Polish F1 Series na pewno wystartuje! – mówił nam zarząd największej polskiej ligi Formuły 1 po zakońc...