fot. twitter.com/k1ckesports

Czy i tym razem czekają nas niespodzianki? Przed nami szósty tydzień Ultraligi

Kiedy w zeszłym tygodniu w zapowiedzi jednej z kolejek Alior Bank Ultraligi napisałem, że „tym razem nie powinniśmy spodziewać się niespodzianek”, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała moje przedmeczowe przewidywania. Jednak ja wbrew powiedzeniu „mądry Polak po szkodzie” nie wyciągam wniosków z przeszłości i po raz kolejny ośmielę się zasugerować, że i tym razem faworyci pewnie zwyciężą swoje ultraligowe boje.

7more7 Pompa Team vs Komil & Friends
17:30

Skoro Komil & Friends w zeszłym tygodniu pewnie pokonało AGO ROGUE, to chyba zawodnicy 7more7 Pompa Teamu mogą czuć się zagrożeni, prawda? No, nie do końca. Trudno oprzeć się wrażeniu, że AGO w zeszłym tygodniu nie podeszło do Pokerzystów z należytym szacunkiem, a zamieszanie z początku spotkania dość mocno ustawiło przebieg kolejnych minut. Liczny sztab szkoleniowy Pompy z pewnością wyciągnął już wnioski i dziś na Summoner’s Rift nie powinniśmy być już świadkami kolejnego zaskoczenia. Nie jest chyba tajemnicą, że kluczem do sukcesów KnF jest dobra forma Szymona „Benka” Przygońskiego, więc jeżeli Marcin „behave” Pawlak zdoła wyłączyć go z gry, to drużynie Komila „Komila” Khamidova może zabraknąć argumentów.

AGO ROGUE vs Gentlemen’s Gaming
18:30

Drugi dzisiejszy mecz dostarczy nam odpowiedzi na bardzo ważne pytanie – jak pierwsza porażka w sezonie wpłynie na zawodników AGO, budująco, czy destrukcyjnie? Dzisiejszy rywal wicemistrzów Polski nie wydaje się być przerażający, choć zwycięstwo z K1CK z zeszłego tygodnia z pewnością podniosło na duchu podopiecznych Mikołaja „Vounghuarda” Truszczyńskiego. Czy będziemy więc świadkami początku kryzysu akademii Rogue i „miracle runa” Gentlemen’s Gaming? Tego dowiemy się już o 18:30.

Illuminar Gaming vs devils.one
19:30

Przed devils.one niezwykle trudne zadanie. Pokonanie Illuminar niezwykle mocno przybliżyłoby drużynę Dominika „ZAMULKA” Bieli do play-offów, ale IHG w tym sezonie z niżej notowanymi przeciwnikami po prostu nie przegrywa. Trzeba jednak pamiętać, że nad graczami devils.one ciąży większa presja, która może działać motywująco – nadal znajdują się na granicy dolnej i górnej połowy tabeli. Z kolei pewne kolejnej fazy Ultraligi Illuminar może paść ofiarą rozleniwienia. Czy tak faktycznie będzie? Trudno prognozować, wszak trener IHG, Jakub „bezum” Iwanicki nie słynie z odpuszczania, ale tak wysoka lokata w tabeli to dla niego nowość. Bukmacherzy są jednak zgodni – faworytem jest Illuminar.

K1CK vs Team ESCA Gaming
20:30

Na deser harmonogram Ultraligi przewiduje starcie K1CK z Teamem ESCA Gaming. Obie te formacje w ostatnim czasie rozczarowują pod względem wynikowym, a co za tym idzie, dziś wieczorem ktoś zakończy swoją niefortunną serię. W lepszej pozycji do osiągnięcia sukcesu znajduje się oczywiście K1CK, które nie tylko ma więcej punktów, ale też indywidualnie lepszych zawodników. Sytuacja w obozie Kameleonów jest tragiczna – ekipa spadła na ostatnie miejsce zrównując się punktowo z Dżentelmenami i Pokerzystami, popełnia liczne błędy i po prostu nie daje nadziei na poprawę wyników. Jednak kto wie, skoro GMG zdołało ograć mistrzów Polski w zeszłym tygodniu, to może i ESCA sprawi niespodziankę?

Wszystkie mecze piątego sezonu Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Seraphine, Rell i nie tylko czekają nerfy. Pierwsze spojrzenie na patch 11.5 w LoL-u

Jak co dwa tygodnie nowe informacje na temat nadchodzącego patcha przekazał nam Lead Gameplay Designer League of Legends, czyli znany już większości g...