fot. AGO ROGUE

Tym razem obyło się bez zaskoczeń. Faworyci triumfują w Ultralidze

W drugim dniu piątego tygodnia Alior Bank Ultraligi dowiedzieliśmy się, że teoretycznie słabsze zespoły mogą zaskoczyć faworytów, a wyniki mistrzostw Polski potrafią być niezbadane. Dziś jednak żadnych niespodzianek nie było, a każdy zespół, który swój mecz miał wygrać, wygrał.

Zaczęło się od spotkania Komil & Friends z 7more7 Pompa Teamem. KnF w swoim stylu dobrze weszło w mecz, bezlitośnie kąsając swoich przeciwników podczas trwania fazy linii. Jednak kiedy trzeba było postawić kropkę nad i, młodemu składowi Pokerzystów zabrakło odrobiny doświadczenia. Pompa skutecznie odparła ataki Szymona „Benka” Przygońskiego i spółki i po zdobyciu Barona Nashora pewnie dopięła swego.

ZOBACZ TEŻ:
„Jeżeli Europa wygra kiedyś Worldsy, to w tym roku”. Cybergadka #9 – Kaspersky, Dawer, CzarnyPiotruś

O wiele mniej wyrównany mecz oglądaliśmy niedługo później. Gentlemen’s Gaming stanowiło jedynie tło dla dobrze dysponowanego AGO ROGUE, które przez cały czas sprawowało kontrolę nad przebiegiem spotkania. Bohaterem drużyny został Jakub „Sinmivak” Rucki, który w kluczowych momentach popisywał się świetnymi zagraniami indywidualnymi. Porażka zawodników GMG oznacza, że ich szanse na awans do fazy play-off są coraz mniejsze. Nie dość, że Dżentelmeni muszą wygrać wszystkie swoje gry do końca sezonu zasadniczego, to jeszcze swoje spotkania musi poprzegrywać devils.one. Co gorsza, w bezpośredniej konfrontacji dwukrotnie lepsze były młode Diabły, co zamyka możliwości powstania tiebreakerów.

A skoro mowa o graczach devils.one, to czas, by pomówić o ich porażce z iHG. Był to najbardziej wyrównany mecz dzisiejszego wieczoru, ale podobnie jak wcześniej KnF, tak i tutaj underdog zawiódł w kluczowym momencie. Gdyby DV1 nie oddało za darmo Barona i gdyby Witold „Diagu” Nypel lepiej skorzystał ze swojego smite’a podczas walki o smoczą duszę, to kto wie, czy nie mówilibyśmy teraz o wielkim zaskoczeniu. Illuminar zdołało jednak wyjść z opresji, dzięki czemu nadal utrzymuje drugie miejsce w ligowej tabeli.

Ostatnim meczem wieczoru było starcie K1CK z Teamem ESCA Gaming. Oba zespoły mają ostatnio swoje problemy, jednak w samej grze dość wyraźnie było widać, że mistrzowie Polski są po prostu o kilka półek wyżej niż drużyna Kameleonów. ESCA kilkukrotnie podjęła walkę i wykazywała chęć aktywności, ale brakowało mechanicznej egzekucji i, momentami, odrobiny szczęścia. Zasłużony triumf K1CK przypieczętował awans formacji do fazy play-off, choć szans na czołowe lokaty w sezonie zasadniczym raczej już nie ma.

Kształt tabeli w najbliższych tygodniach nie powinien ulec drastycznym zmianom. Drobne roszady na szczycie i dnie tabeli siłą rzeczy będą musiały się zadziać, ale topową piątkę chyba już znamy. Oczywiście, zarówno KnF, ESCA i GMG mają matematyczne szansę na awans, ale jak pokazuje praktyka, kiedy zaczynamy liczyć dziesiątki wariantów i gdybać, co by się musiało wydarzyć, by nasz faworyt osiągnął sukces, to raczej nic dobrego się potem nie dzieje.

Oto wyniki dzisiejszych spotkań:

23 lutego
17:30 Komil & Friends 0:1 7more7 Pompa Team BO1
18:30 Gentlemen’s Gaming 0:1 AGO ROGUE BO1
19:30 Illuminar Gaming 1:0 devils.one BO1
20:30 K1CK 1:0 Team ESCA Gaming BO1

Tak prezentuje się aktualna tabela:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 11 10 1 91%
2. 7more7 Pompa Team 11 9 2 81%
2. Illuminar Gaming 11 9 2 81%
4. K1CK 11 6 5 55%
5. devils.one 11 4 7 36%
6. Team ESCA Gaming 11 2 9 18%
6. Gentlemen’s Gaming 11 2 9 18%
6. Komil & Friends 11 2 9 18%
Legenda:
 Awans 2. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans 1. rundy górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Jutrzejszą kolejkę spotkań mistrzostw Polski o 17:30 zainaugurują Team ESCA Gaming i Gentlemen’s Gaming, a transmisję z ich starcia znajdziecie na antenie Polsat Games w telewizji, jak również na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Jeżeli Europa wygra kiedyś Worldsy, to w tym roku". Cybergadka #9 – Kaspersky, Dawer, CzarnyPiotruś

Jak powstawał skład League of Legends devils.one? Czego możemy spodziewać się po drużynach z LCS? Jaka jest obecna sytuacja w Chinach i Korei? O tym P...