STS
fot. AGO ROGUE

Dzień rozstrzygnięć w Ultralidze. AGO zagra z Pompą, a K1CK z devils.one

Po wczorajszych jednostronnych pojedynkach w Alior Bank Ultralidze przyszedł czas na naprawdę ciekawie zapowiadający się dzień. Dziś o typowanie faworyta jest naprawdę trudno, a wiele spotkań może zakończyć się nieoczywistym wynikiem.

Team ESCA Gaming vs Gentlemen’s Gaming
17:30

Zaczynamy od meczu Teamu ESCA Gaming i Gentlemen’s Gaming. Wczoraj oba zespoły zanotowały szybkie porażki z wyżej notowanymi przeciwnikami, więc nastroje po obu stronach barykady nie należą do najlepszych. To istne derby dołu tabeli, a znając charakter GMG i TEG czeka nas długi i wyrównany pojedynek. W pierwszej połowie sezonu w bezpośredniej konfrontacji zwyciężyła ESCA, ale jej triumf był drogą przez mękę. Gdyby nie dobry występ Mateusza „Jaqena” Górala, Dżentelmeni prawdopodobnie doprowadziliby do zakończenia spotkania, które kontrolowali praktycznie od pierwszej minuty.

AGO ROGUE vs 7more7 Pompa Team
18:30

Z samego dna tabeli przenosimy się na jej szczyt, gdzie AGO ROGUE podejmie 7more7 Pompa Team. Ostatnio lepsza była akademia Rogue, ale od tego czasu Pompa przeszła długą drogę, eliminując swoje słabości i szlifując największe zalety. Niezwykle istotna dla przebiegu meczu będzie rola dżunglera. Lukas „Lurox” Thoma nie raz prowadził AGO do zwycięstwa, ale w feralnej grze przeciwko Komil & Friends to właśnie Szymon „Ben3k” Przygoński obnażył jego problemy. Czy Marcin „behave” Pawlak będzie w stanie powtórzyć osiągnięcia kolegi po fachu? Tego dowiemy się dziś wieczorem.

Illuminar Gaming vs Komil & Friends
19:30

Nie dość, że w zeszłym tygodniu Komil & Friends pokonało AGO, to wczoraj poważnie napędziło stracha Pompie. Dziś na celowniku Pokerzystów znajduje się Illuminar Gaming, które może i legitymuje się wysoką lokatą w tabeli, ale jak pokazał wtorkowy wieczór i spotkanie z devils.one, nie jest formacją, której nie da się zaatakować. W tym momencie chyba już żadna z ultraligowych ekip nie lekceważy KnF, które lubi podkręcić tempo w pierwszych minutach meczu. Szanse na finalny sukces są co prawda nikłe, ale wierzyć w cud jak najbardziej można.

K1CK vs devils.one
20:30

Podobnie jak wczoraj, ostatnie słowo wieczora będzie należało do K1CK. Mistrzowie Polski wkroczą do akcji jako ostatni, a ich rywalami będzie devils.one. Jest to chyba najciekawsze środowe spotkanie, dość powiedzieć, że ekipa Polsat Games ochrzciła ten pojedynek mianem „meczu tygodnia”. K1CK i DV1 sąsiadują ze sobą w tabeli, a coraz lepiej wyglądające Diabły z pewnością postarają się sprawić niespodziankę. Nie ma co bowiem ukrywać, że za faworyta uchodzi starsza i bardziej doświadczona ekipa z K1CK. Na korzyść obrońców tytułu przemawia też fakt, że do tej pory żadna z drużyn znajdujących się w dolnej połowie tabeli nie zdołała urwać im mapy. Czy dziś w końcu doczekamy się przełamania tego trendu?

Wszystkie mecze piątego sezonu Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FC Schalke 04 sprzeda miejsce w LEC?

Według magazynu L'Équipe, niemiecki klub sportowy FC Schalke 04 zamierza sprzedać swoje miejsce w czołowych europejskich rozgrywkach – League of Legen...