STS
fot. Riot Games/David Lee

Szósta kolejka LCK przed nami. Meczem tygodnia starcie DRX z Hanwha Life Esports

Po trzydniowej, nieco dłuższej niż zazwyczaj przerwie (pomijając tę tygodniową) wraca League of Legends Champions Korea. Do długości tej przerwy radzimy się przyzwyczaić, bo wszystkie pozostałe rundy fazy zasadniczej startować będą już w czwartek, a nie w środę. Meczów w danym tygodniu będzie więc mniej, ale emocji może być paradoksalnie więcej – w końcu prawdziwa walka o rozstawienie w play-offach dopiero się rozpoczyna.

Choć wszystkie formacje rozegrały już ponad połowę meczów, niczego na dobrą sprawę nie możemy być pewni. No, może za wyjątkiem uczestnictwa w fazie pucharowej DWG KIA – mistrzowie świata na dziesięć rozegranych starć BO3 przegrali tylko jedno i pewnie zasiadają na fotelu lidera LCK. W najgorszej sytuacji jest natomiast Liiv SANDBOX, aczkolwiek do znajdującego się na szóstym miejscu KT Rolster dystans wynosi jedynie trzy punkty. Do tego dochodzą rozmaite remisy na drugiej czy siódmej lokacie, rozdzielone jedynie bilansem wygranych potyczek na Summoner’s Rifcie. Zresztą, sami możecie zobaczyć, jak wygląda aktualna klasyfikacja południowokoreańskiej ligi:

# Drużyna M W P Bilans
1. DWG KIA 10 9 1 18 – 6
2. Gen.G Esports 10 7 3 17 – 7
3. DRX 10 7 3 15 – 13
4. Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports 10 6 4 14 – 13
5. T1 10 5 5 14 – 12
6. KT Rolster 10 5 5 13 – 12
7. Afreeca Freecs 10 3 7 10 – 14
8. NS RedForce 10 3 7 9 – 15
9. Fredit BRION 10 3 7 7 – 15
10. Liiv SANDBOX 10 2 8 6 – 16

To skoro już wiadomo, że jest o co walczyć, to przejdźmy do tego, co czeka nas w tym tygodniu. Szóstą rundę rywalizacji zainaugurują T1 oraz NS RedForce, które miały okazję mierzyć się jeszcze na początku lutego i wówczas Lee „Faker” Sang-hyeok i kompani wygrali 2:1. Patrząc między innymi na to spotkanie oraz aktualną sytuację w tabeli raczej powinniśmy skłaniać się ku T1 przy wskazywaniu faworyta, ale NS może zaskoczyć.

To starcie z pewnością nie zapowiada się na aż tak jednostronne, jak kolejne czwartkowe – w drugim dzisiejszym meczu na Summoner’s Rifcie zmierzą się zawodnicy Liiv SANDBOX oraz DWG KIA, czyli odpowiednio czerwonej latarni ligi oraz lidera klasyfikacji. Choć Kim „Canyon” Geon-bu i spółka w ostatnich dwóch meczach przegrywali pierwsze bitwy na Rifcie, to ostatecznie udało im się odnieść zwycięstwo, ale nie ulega wątpliwości, że nawet oddanie jednego oczka w meczu BO3 z LSB będzie nie lada niespodzianką.

Ciekawsze mecze czekają nas w piątek oraz sobotę. Jutro do walki oprócz Fredit BRION i Gen.G staną również KT Rolster oraz Afreeca Freecs, czyli dwie formacje, które wciąż muszą zażarcie walczyć o miejsce w play-offach. Na chwilę obecną w lepszej sytuacji jest szóste w tabeli KT z pięcioma wygranymi, ale przed AF szansa na zmniejszenie dystansu do czołowej szóstki – i na pewno lepsza niż następna, wszak kolejnym rywalem Afreeca Freecs w tym tygodniu będzie Gen.G.

Na miano meczu tygodnia najbardziej zasługuje jednak pierwsze sobotnie spotkanie, w którym zobaczymy DRX oraz Hanwha Life Esports. Do niedawna obie te formacje znajdowały się w zasadzie ex aequo na trzeciej lokacie, ale po porażce HLE w poprzedniej rundzie sytuacja uległa zmianie i zespół Kima „Defta” Hyuk-kyu musi walczyć o powrót na podium. A mecz z DRX będzie ku temu najlepszą okazją, w końcu w poprzednim meczu obu tych ekip również triumfowało Hanwha Life Esports i przy potencjalnym remisie na koniec fazy zasadniczej przewaga w meczach H2H może okazać się zbawienna.

Harmonogram szóstej kolejki LCK:

Czwartek, 25 lutego
9:00 T1 vs NS RedForce BO3
12:00 Liiv SANDBOX vs DWG KIA BO3
Piątek, 26 lutego
9:00 Fredit BRION vs Gen.G BO3
12:00 Afreeca Freecs vs kt Rolster BO3
Sobota, 27 lutego
9:00 DRX vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
12:00 T1 vs DWG KIA BO3
Niedziela, 28 lutego
9:00 Afreeca Freecs vs Gen.G BO3
12:00 NS RedForce vs Liiv SANDBOX BO3

Mecze LCK 2021 Spring będziecie mogli oglądać z angielskim komentarzem na kanale LCK na Twitchu. Pełny harmonogram wiosennej rundy południowokoreańskich rozgrywek znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Faza zasadnicza Ultraligi powoli dobiega końca. Co wiemy po szóstym tygodniu rozgrywek?

Coraz mniej tajemnic w piątym sezonie Alior Bank Ultraligi. Szósty tydzień rozgrywek może i nie obfitował w zaskoczenia (choć i takie się zdarzały), a...