STS
fot. Wisła All iN!/Jeremi Śpiewak

Wisła All iN! odpada z FIFAe Club World Cup 2021

Wisła All iN! Games Kraków zakończyła wczorajsze zmagania Klubowych Mistrzostw Świata w FIFIE 21 na trzecim miejscu w tabeli, które gwarantowałoby awans do fazy pucharowej. Niestety, Polacy znacznie słabiej wypadli w drugim dniu meczowym i ostatecznie spadli na piąte miejsce w grupie A.

Pierwsze spotkanie nasi rodacy rozegrali przeciwko ekipie Mkers, w którym udało im się wywalczyć tylko dwa punkty. Najpierw swoje starcie zremisował bowiem Jakub „cyanide” Mikołajewski (1:1), a następnie, już na konsoli Xbox One, jedno oczko dla Wisły zdobył Bartosz „bejott” Jakubowski (2:2). W dwumeczu ostatniej szansy Białej Gwieździe przyszło natomiast mierzyć się z włoskim zespołem AC Monza Esports – w tym przypadku również nie udało jej się wywalczyć upragnionego zwycięstwa. W pierwszym spotkaniu od cyanide’a lepszy okazał się Raffaele „Er_Caccia98” Cacciapuoti (1:2), natomiast zaraz po zakończeniu tego starcia serwery EA Sports uległy globalnej awarii.

W związku z tym seria ostatnia seria spotkań musiała zostać przełożona na bliżej nieokreśloną przyszłość, choć dla Wisły All iN! Games Kraków rezultat nierozegranego starcia nie ma wielkiego znaczenia. Różnica między polskim zespołem a czwartym w tabeli FC Schalke 04 wynosi w tym momencie już 7 punktów, co oznacza, że reprezentantów krakowskiego klubu sportowego na pewno nie zobaczymy w pojedynku ćwierćfinałowym.

Tabela grupy A przed awarią serwerów prezentowała się następująco: 

# Drużyna Mecze W R P Punkty Bramki +/-
1 AC Monza Esports 11 7 3 1 24 +13
2 Mkers 12 6 4 2 22 +6
3   Astralis 11 5 3 3 18 +8
4   FC Schalke 04 11 5 2 4 17 -4
5 Wisła All iN! Games Kraków 11 2 5 4 11 -5
6 Movistar Riders 11 2 5 4 11 -5
7 Mav3ricks MM Gaming Club 11 0 2 9 2 -15

Przypomnijmy, że zmagania ćwierćfinałowe, jak i półfinałowe Klubowych Mistrzostw Świata miały odbyć się już jutro. Nie wiadomo jednak, jak duża jest skala problemów technicznych, a co za tym idzie, czy rozgrywki będą kontynuowane w wyznaczonych wcześniej terminach. O wszelkich zmianach postaramy się was informować na bieżąco.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dark

Dark niepokonany, czterech Europejczyków wciąż w grze. Faza grupowa IEM Katowice w SC2 za nami

Za nami cztery dni fazy grupowej Intel Extreme Masters Katowice 2021 w StarCrafta II. Ten etap zmagań był jednocześnie ostatnim dla aż dwunastu zawodn...