STS
fot. Anonymo Esports/Maciej Kołek

Poznaliśmy rywali AGO i Anonymo w Snow Sweet Snow 2

Już w poniedziałek zmagania w ramach Snow Sweet Snow 2 wejdą w główną fazę. Regionalna część turnieju już za nami – przez nią przeszedł zaledwie jeden polski skład, x-kom AGO. Niemniej Jastrzębie nie będą osamotnione, wszak już wcześniej bezpośrednie zaproszenie otrzymało Aynonymo Esports. Paweł „innocent” Mocek i spółka nie mają więc powodów do narzekania, bo […]

Już w poniedziałek zmagania w ramach Snow Sweet Snow 2 wejdą w główną fazę. Regionalna część turnieju już za nami – przez nią przeszedł zaledwie jeden polski skład, x-kom AGO. Niemniej Jastrzębie nie będą osamotnione, wszak już wcześniej bezpośrednie zaproszenie otrzymało Aynonymo Esports.

Paweł „innocent” Mocek i spółka nie mają więc powodów do narzekania, bo ominęły ich dwa dość kłopotliwe etapy. Co więcej, szósty zespół Rankingu polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl miał także sporo szczęścia przy losowaniu, bo swoją przygodę z turniejem zacznie od meczu ze SKADE. Był taki okres, że Bułgarzy głośno pukali do szeroko pojętej europejskiej czołówki, ale to było dawno – od tego czasu drużyna została w znaczącym stopniu zmieniona i dziś trudno mówić w jej wypadku o takich ambicjach. Ambicjach, które głośno manifestuje Anonymo. Nim jednak przyjdzie pora na mecze z poważniejszymi rywalami, Polacy muszą zachować koncentrację i poradzić sobie z łatką faworytów.

Faworytami nie będą za to zawodnicy x-komu AGO. Wszystko dlatego, że na ich drodze stanie Movistar Riders, które jeszcze do niedawna mogliśmy oglądać na Intel Extreme Masters Katowice 2021. Co prawda międzynarodowy skład katowickich zawodów nie zawojował, ale należy pamiętać, że stoczył naprawdę zacięty bój z Cloud9 i niewiele brakowało, by urwał wyżej notowanemu rywalowi mapę. Warto też wspomnieć, że motorem napędowym ekipy jest niezwykle niebezpieczny Owen „smooya” Butterfield, który ma w rękach wszystkie argumenty, by zostać katem AGO. Nie oznacza to oczywiście, że Jastrzębie nie mają absolutnie żadnych szans, bo tak nie jest, aczkolwiek o zwycięstwo na pewno będzie trudno.

Pary pierwszej rundy Snow Sweet Snow prezentują się następująco:

vs vs
Nemiga Gaming 100PingGods GODSENT SINNERS Esports
vs vs
Anonymo Esports SKADE Movistar Riders x-kom AGO
vs vs
Team One Winstrike Team MIBR HAVU Gaming
vs vs
SAW Copenhagen Flames Endpoint CeX Trident Clan

Main Swiss Stage w ramach Snow Sweet Snow 2 rozegrane zostanie między 1 a 5 marca. Ostatecznie awans do fazy pucharowej uzyska osiem najlepszych drużyn, które na przestrzeni całego etapu wygrają trzy spotkania. Z kolei te, które poniosą trzy porażki, pożegnają się z turniejem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Veggie: Chcemy pozbyć się tego elitaryzmu, który trochę przyszył się do Illuminar w 2020 roku

Są takie wywiady, w których naszego rozmówcę trzeba solidnie ciągnąć za język, by uzyskać satysfakcjonującą z dziennikarskiego punktu widzenia odpowie...