STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Illuminar po drugi z rzędu triumf w ESEA Cash Cup

Nowy skład Illuminar Gaming swoją egzystencję rozpoczął od triumfu w piątej odsłonie ESEA Cash Cup. Dziś Kuba „Markoś” Markowski i spółka mogą powtórzyć ten sukces w odsłonie szóstej, chociaż przeszkodzić im w tym może Piotr „avis” Świerzyna.

Co znaczące, gracze Illuminar nie musieli się przebijać przez wcześniejsze fazy Cash Cupa i dzięki wysokiemu rozstawieniu zaczną przygodę z online’owymi zawodami od razu od półfinału. W tym na ich drodze staną Francuzi z DBL PONEY, wśród których znajdziemy m.in. byłych członków G2 Esports – Audrica „JaCkza” Juga, Lucasa „Lucky’ego” Chastanga oraz Alexandre’a „bodyy’ego” Pianaro. Co ciekawe, obie drużyny mierzyły się już ze sobą przy okazji finału poprzedniej edycji rozgrywek ESEA i wówczas górą była polska piątka, która raczej bezproblemowo ograła swoich oponentów znad Sekwany. Powtórka byłaby więc mile widziana.

CZYTAJ TEŻ:
Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – luty 2020

Jeżeli iHG poradzi sobie z DBL, to w decydującym meczu natrafi na StoichkovPeek lub też OompaLoompa. Skupmy się jednak na tej drugiej drużynie, bo to właśnie jej członkiem jest Piotr „avis” Świerzyna. Były gracz Izako Boars i jego koledzy mają z Illuminar wiele wspólnego – wszak oni także otrzymali bezpośrednie zaproszenie do półfinału, a ponadto są byłymi mistrzami ESEA Cash Cup i mogli świętować sukces przy okazji czwartej odsłony turnieju. Czyżby więc w finale czekało nas starcie dwóch ostatnich triumfatorów rozgrywek z udziałem aż sześciu Polaków? Szanse na takie rozstrzygnięcie są spore.

Lista najciekawszych niedzielnych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

28 lutego
16:00 Illuminar Gaming vs DBL PONEY BO3 transmisja
16:00 OompaLoompa vs StoichkovPeek BO3 transmisja
19:00 finał BO3
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
av3k

Av3k wraca do gry w Quake Pro League

Ostatni mecz w Quake Pro League Stage 2 Maciej "Av3k" Krzykowski rozegrał jeszcze na początku miesiąca. Dziś jednak Polak wraca do rywalizacji i ma sz...