Czy w niedzielny wieczór uwaga całej społeczności CS:GO skupiona była na finale Intel Extreme Masters Katowice 2021? Całkiem możliwe, choć niewykluczone, że przynajmniej część fanów z Ameryki Północnej mogła zdecydować się na jakąkolwiek inną aktywność. Mieszkańców Dallas czy Chicago niekoniecznie musi interesować przecież starcie Gambit Esports z Virtus.pro, nawet jeśli jego stawka jest ogromna. Jeśli jednak kibice takiego Evil Geniuses faktycznie spędzają niedzielę odcięci od dostępu do sieci, to po powrocie do wirtualnego świata czeka na nich niespodzianka. 11. zespół światowego rankingu znienacka poinformował o pożegnaniu z Ethanem "Ethanem" Arnoldem, który... postanowił przenieść się na VALORANTA, gdzie będzie reprezentował 100 Thieves.

To pierwsza zmiana w wyjściowej piątce EG od czasu, gdy we wrześniu 2019 roku organizacja po długiej absencji w spektakularnym stylu powróciła na CS-owe podwórko i przejęła skład reprezentujący wcześniej NRG Esports. Dotychczas jedyne rotacje personalne miały miejsce w sztabie szkoleniowym, którego szefem obecnie jest Wilton "zews" Prado.

Ethan to bez dwóch zdań jeden z najbardziej utalentowanych graczy z Ameryki Północnej. W 2019 roku 20-latek zdołał przecież uplasować się wśród dwudziestu najlepszych zawodników globu. Już pod banderą EG, a jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa Arnold wspólnie z kolegami zdążył wygrać ESL One New York 2019 oraz StarSeries & i-League Season 8, a w erze rywalizacji internetowej dołożył do swojej kolekcji jeszcze kilka regionalnych triumfów – może i mniej prestiżowych, ale nadal równie cennych.

W 2021 roku Evil Geniuses jak dotąd nie zachwycało, prezentując obserwatorom dość nierówną formę. Ostatnim turniejem Ethana pod banderą EG był IEM Katowice, gdzie międzynarodowa ekipa uplasowała się na 9-12. lokacie, pokonując... mistrzowskie Gambit i ulegając Astralis oraz G2 Esports. Chyba mało kto spodziewał się jednak, iż ten fragment kariery 20-latka zakończy się właśnie w taki sposób. A jeśli już, to na pewno nie przypuszczał, iż Arnold swoją przygodę z esportem kontynuował będzie w produkcji Riot Games.

To już drugi głośny transfer bezpośrednio z wyżyn sceny CS:GO do sekcji VALORANTA w 100 Thieves. Wcześniej Złodzieje ściągnęły przecież do siebie Nicholasa "nitr0" Cannellę, dla którego zabrakło miejsca w Teamie Liquid. W 100T znajdziemy jednak jeszcze kilka głośnych nazwisk – Joshua "steel" Nissan i Spencer "Hiko" Martin to przecież również postacie, których nikomu obszernie przedstawiać nie trzeba.

Skład Evil Geniuses w CS:GO prezentuje się następująco:

 • Vincent „Brehze” Cayonte
 • Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
 • Tarik “tarik” Celik
 • Peter „stanislaw” Jarguz
 • Wilton „zews” Prado – trener

Tak prezentuje się skład 100 Thieves w VALORANCIE:

 • Spencer "Hiko" Martin
 • Nicholas "nitr0" Cannella
 • Joshua "steel" Nissan
 • Peter "Asuna" Mazuryk
 • Ethan "Ethan" Arnold
 • Hector "FrosT" Rosario – trener