STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Kto awansuje do ESL MP? Ruszają zamknięte eliminacje, a w nich m.in. Anonymo i iHG

Obsada zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski mogłaby bez wątpienia zawstydzić niejeden krajowy turniej. Znajdziemy tutaj i Anonymo Esports, i Illuminar Gaming, i HONORIS, i kilka innych ciekawych drużyn CS:GO. Niemniej bilety do krajowych mistrzostw są tylko cztery.

Nie ulega wątpliwości, że głównym kandydatem do zdobycia jednego z nich jest wspomniane Anonymo, które na papierze posiada zdecydowanie najmocniejszy skład. Nim jednak Paweł „innocent” Mocek i spółka będą mogli ewentualnie świętować, czeka ich potyczka m.in. ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy StylemDunów a CLEANTmixem. A potem… Cóż, niewykluczone, że w decydującym meczu górnej drabinki Anonimowi spotkają się z Illuminar Gaming, co byłoby o tyle ciekawe, że przecież Anonymo powstało poniekąd właśnie na zgliszczach dawnego iHG. Ale nim do takiego starcia w ogóle dojdzie, podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity muszą poradzić sobie z Tarczyński Protein Teamem lub też AVEZ Esport.

Do teoretycznie łatwiejszej części drabinki trafiło HONORIS, które w końcu może realnie myśleć o dostaniu się do ESL MP. Zespół Wiktora „TaZa” Wojtasa i Filipa „NEO” Kubskiego zaliczył naprawdę udaną końcówkę ubiegłego roku i do meczu z piratesports lub też Dr Pepper Teamem przystępować będzie jako faworyt. Faworytem będzie on także później i to niezależnie od tego, na kogo trafi. Wszak kolejni potencjalni rywale drużyny spod znaku wielkiego H to PGE Turów Zgorzelec, Gloria Victoribus Clan oraz Śląsk Wrocław Esports. Wobec tego trudno nie odnieść wrażenia, że wywalczenie awansu do dla HONORIS nie tyle opcja, co zwyczajnie obowiązek.

Poniedziałkowy harmonogram zamkniętych eliminacji do ESL MP prezentuje się następująco:

1 marca
16:00 piratesports vs Dr Pepper Team BO1
16:00 PGE Turów Zgorzelec vs Gloria Victoribus Clan BO1
16:00 Tarczyński Protein Team vs AVEZ Esport BO1
16:00 StylDunów vs CLEANTmix BO1
17:00 HONORIS vs piratesports/Dr Pepper BO3
17:00 Śląsk Wrocław Esports vs PGE Turów/GVC BO3
17:00 Illuminar Gaming vs TPT/AVEZ BO3
17:00 Anonymo Esports vs StylDunów/CLEANT BO3
20:00 dwa mecze 3. rundy drabinki wygranych BO3
20:00 cztery mecze 1. rundy drabinki przegranych BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Secret wygrywa europejską ligę DPC. Nisha i spółka w play-offach Majora

Półtora miesiąca trwały zmagania w ramach wyższej dywizji europejskiej ligi DPC. Ostatecznie najlepszy podczas organizowanych pod szyldem DreamLeague...