STS
fot. ESL/Jak Howard

niko (ale nie ten, o którym myślicie) następcą NBK-a w OG?

Niedawno w OG doszło do pierwszej w historii dywizji Counter-Strike’a zmiany. W jej wyniku na ławce rezerwowych wylądował główny twórca składu, Nathan „NBK-” Schmitt, jego następcy zaś jak dotychczas nie poznaliśmy. Niewykluczone jednak, że będzie nim pewien Duńczyk.

Jak bowiem twierdzi Luís „MIRAA” Mira z HLTV, na celowniku międzynarodowej organizacji znalazł się Nikolaj „⁠niko⁠” Kristensen. 22-letni gracz ostatnie dziesięć miesięcy spędził w szeregach Heroic i wraz z zespołem tym mógł świętować m.in. mistrzostwo europejskiego ESL One Cologne 2020 oraz DreamHack Open Fall 2020. Niemniej potem przyszła seria słabszych rezultatów, która skłoniła formację do dokonania niespodziewanych zmian w składzie. Jedną z ofiar tej decyzji był właśnie niko, który trzy dni temu został wraz z Johannesem „b0RUPEM” Borupem przesunięty na ławkę rezerwowych, by zrobić miejsce dla pozyskanych z MAD Lions René „TeSeSa” Madsena i Ismaila „refrezha” Aliego.

Niewykluczone jednak, że Kristensen zbyt długo na rezerwie nie pozostanie. Wszystko dlatego, że według informacji, do których dotarł serwis HLTV, OG miało już nawet rozpocząć z Heroic rozmowy na temat potencjalnego transferu, aczkolwiek te znajdują się dopiero we wczesnym stadium i nie wiadomo, jak szybko obie strony dojdą do porozumienia i doprowadzą sprawę do finalizacji. A czas jest w tej sytuacji bardzo ważny, bo już za tydzień rusza nowy sezon ESL Pro League i podopieczni Caspera „ruggah” Duego, z którym niko współpracował już zresztą w OpTic Gaming, chcieliby skompletować swój zespół z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład OG będzie prezentować się następująco:

  • Aleksi „Aleksib” Virolainen
  • Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Issa „ISSAA” Murad
  • Mateusz „mantuu” Wilczewski
  • Nikolaj „⁠niko⁠” Kristensen
  • Casper „ruggah” Due – trener
  • Nathan „NBK-” Schmitt – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Start play-offów w części ERL-ów, w reszcie końcówka faz zasadniczych. Oto plan meczów Polaków na ten tydzień

Niemała liczba europejskich lig regionalnych w League of Legends zaczyna wkraczać w decydującą fazę, jako że to w tym tygodniu w niektórych z nich nas...