STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

suNny wreszcie w FPX, choć tylko jako stand-in

Pod koniec stycznia FunPlus Phoenix po raz drugi wkroczyło na scenę CS:GO, ściągając w swoje szeregi skład wcześniej reprezentujący GODSENT. Europejska ekipa wówczas poszukiwała piątego gracza, który miał zająć miejsce zwolnione przez Kevina „kRYSTALA” Amenda. Chińscy włodarze doszli więc do porozumienia z mousesports, skąd wypożyczony został Chris „chrisJ” de Jong. Holender w FPX spędził jednak zaledwie miesiąc. – Niestety nie byliśmy w stanie na czas dojść do porozumienia, które zadowoliłoby obie strony, a więc postanowiliśmy sprawdzić innego zawodnika – tłumaczy jeden z działaczy, Petar Marković. Wspomnianym przez Serba graczem okazała się kolejna postać związana w przeszłości z mouz – Miikka „⁠suNny⁠” Kemppi.

Na Finie skupimy się jednak dopiero za chwilę, bo najpierw wypada przecież poświęcić kilka słów de Jongowi. chrisJ w FPX może i nie gościł zbyt długo, ale bynajmniej nie oznacza to, że jego wkład w grę zespołu był znikomy. Pod koniec stycznia międzynarodowa piątka uplasowała się wszakże na drugim stopniu podium podczas DreamHacka Open, a kilka dni później nie miała już sobie równych w ramach premierowej odsłony dobrze nam już znanego Snow Sweet Snow. Niemniej nie były to turnieje zaliczane do tych najważniejszych i niewykluczone, że jeszcze przez jakiś czas będziemy się zastanawiać, gdzie znajdował się sufit FunPlus Phoenix z holenderskim weteranem na pokładzie. I dotyczy to zarówno nas, jak i samego zawodnika, który powrócił na ławkę rezerwowych mousesports.

Ogłoszenie roszady kadrowej przez FPX zbiegło się w czasie z informacją o awaryjnym zaproszeniu ekipy do 13. sezonu ESL Pro League. Zgodnie z komunikatem organizacji suNny na razie jest pewien występu jedynie w ligowych rozgrywkach spod szyldu ESL, które wystartują za tydzień. Fin w przeszłości był już łączony z europejskim zespołem, jednak w ostatnich tygodniach w przestrzeni publicznej częściej mówiło się o jego możliwej współpracy z Robinem „flushą” Rönnquistem. Co oczywiste, przyszłość tego projektu dziś stanęła pod dużym znakiem zapytania. Definitywny transfer suNny’ego do FunPlus Phoenixem wcale nie jest jednak pewny, czego najlepszym dowodem są perturbacje, które dotknęły de Jonga. Na korzyść Kemppiego przemawia fakt, iż w przeciwieństwie do Holendra nie jest on związany kontraktem ze swoim ostatnim pracodawcą, którym w jego przypadku było ENCE.

CZYTAJ TEŻ:
Podział na grupy w 13. sezonie ESL Pro League

W tej sytuacji skład FPX prezentuje się następująco:

  • Jesse „zehN⁠” Linjala
  • Martin „⁠STYKO⁠” Styk
  • Pavle „Maden” Bošković
  • Asger „Farlig⁠” Jensen
  • Miikka „⁠suNny⁠” Kemppi – zmiennik
  • Jonatan „⁠Devilwalk” Lundberg – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nadchodzi czwarta edycja Wrocław E-Sport Tournaments

Nadchodzi czwarta już odsłona Wrocław E-Sport Tournaments. WEST to turniej organizowany przez Informację Kulturalno-Sportową Studentów działającą na U...