STS
fot. Illuminar Gaming

Sześć drużyn, dwie przepustki. Kto zgarnie awans do ESL Mistrzostw Polski?

Anonymo Esports i HONORIS mogą już świętować – drużyny te wczoraj zapewniły sobie awans do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021. Niemniej to jeszcze nie koniec, bo przecież nadal wolne pozostają dwa bilety, o które już dziś powalczy sześć ekip.

Drugi dzień zamkniętych eliminacji zainaugurują potyczki drugiej rundy drabinki przegranych. Tam naprzeciwko siebie staną m.in. Tarczyński Protein Team oraz jedyny już w stawce miks, StylDunów. Na ten moment trudno jednoznacznie przewidzieć, jak potoczą się losy tego meczu, tym bardziej że zarówno SD, jak i TPT jeszcze przed startem zawodów znajdowały się w szerokim gronie potencjalnych kandydatów do awansu. Zresztą, zwycięzca omawianego wyżej starcia i tak nie będzie mógł być jeszcze spokojny, bo o godzinie 19:00 stoczy on decydujący pojedynek z PGE Turowem Zgorzelec, który wczoraj nie wykorzystał pierwszej szansy i w górnej drabince okazał się słabszy od HONORIS.

Na swojego rywala czeka także Illuminar Gaming. Organizacja, której byli podopieczni mogli świętować w poprzednim sezonie zdobycie mistrzowskiego tytułu, nadal nie może być pewna występu w wiosennej odsłonie ESL MP, chociaż jest już o krok od zyskania takiej pewności. O wszystkim przesądzi starcie z AVEZ Esport lub też Dr Pepper Teamem. Piszemy „lub”, bo najpierw te dwie drużyny będą musiały rozegrać bezpośredni mecz. Mecz szczególny także dla AVEZ, bo przecież poprzedni skład popularnych Ośmiornic zaliczany był do ścisłej krajowej czołówki i byłoby ogromnym rozczarowaniem, gdyby wypromowana niedawno akademia nie potrafiła choćby po części nawiązać do tamtego okresu.

Wtorkowy harmonogram zamkniętych eliminacji do ESL MP prezentuje się następująco:

2 marca

2. runda drabinki przegranych

16:00 StylDunów vs Tarczyński Protein Team BO3
16:00 AVEZ Esport vs Dr Pepper Team BO3

3. runda drabinki przegranych

19:00 PGE Turów Zgorzelec vs StylDunów/TPT BO3
19:00 Illuminar Gaming vs AVEZ/Dr Pepper BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wtorkowy rozkład jazdy – kolejne mecze polskich ekip w ESEA Premier i Snow Sweet Snow

Kolejny już raz możemy napisać, że dzień upłynie nam pod znakiem Snow Sweet Snow oraz ESEA Premier. Wszystko dlatego, że właśnie w tych rozgrywkach od...